Vaják

1. évad (2019) - 8 epizód
2. évad (2021) - 8 epizód
3. évad - 8 epizód

Henry Cavill

Riviai Geralt, a magányos szörnyölő nehezen találja a helyét egy olyan világvan, ahol az emberek gyakran átkozottabbak, mint a bestiák.

(Varga_Júlia)

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Lengyelország
Premier: 2019.12.20. | Netflix (2019.12.21.)

2023.07.07 ww2003

Fárasztó.

Fárasztó.

2020.03.29 Shelby07

a nap véleménye

Jussát várja a vaják, a nézők pedig a folytatást

A Vaják című sorozat egy könyvsorozatból készült, amely Andrzej Sapkowski lengyel író fejéből pattant ki, és nekünk nézőknek milyen jó, hogy nem csak megfogalmazódott az íróban a történet, de azt papírra is vetette. A könyvnek akkora sikere lett, hog... Teljes kritika

2022.01.30 Ms. Akárki

Yennefer fejlődése miatt néztem csak, de a 2. évad ebből a szempontból óriási csalódás. Teljesen szembefordulnak a készítők eddigi énjével, és alig van szerepideje is. Egy újabb erős női karaktert csináltak ki, sajnos...

2020.09.30 Norbert93

Witcher

A Vaják méltán megérdemli a legjobb videójáték adaptáció státuszát (igen, én is tudom, hogy eredetileg regény), annak ellenére, hogy a sorozat közepe kicsit ellaposodott és a régi Xéna/Herkules filmek hangulatát, díszeleteit és költségvetését idézte. Az első három részre nagyon komolyan odafigyeltek, bemutatatni egy videojátékokból ismert karaktert és bevezetni egy új fantasy univerzumot - egy olyan filmes világba, ami már kitermelt megszámlálhatatlanul sok videójáték adaptáció bukást - nem egyszerű, az elvárás rengeteg.

2022.03.25 kabel

Középszerű

A Witcher 3 Bloody Baron quest története mélyebb és komolyabb történetet tartalmazott, mint ez az egész sorozat.

A jelenetet, ahol Kökörcsin azt énekelte, „Toss a coin to your Witcher, oh Valley of ...PENIS!!!”, Joey Batey teljes egészében improvizálta.Szerző: Lipót Testvér

A könyvben a „kurafi” szó „szukafattya”-ként volt fordítva.Szerző: Lipót Testvér

A Whoreson Prison Blues címe a Folsom Prison Bluesra utal.Szerző: Lipót Testvér

A dalok szerzője, énekese és a dalnok színésze egyaránt Joey Batey. Szerző: Lipót Testvér

A csernobog ihletője Ćernobog, aki egy rég pogány isten a szláv mitológiában. A sötétség ura, a fény urának ősellensége.Szerző: Lipót Testvér

(2023. 07. 13.)
Nagyjából másfél év várakozás után harmadjára és utoljára belekapaszkodhatunk Henry Cavill mellszőrébe, és fantomtársként csatlakozva az általa alakított Vajákhoz újra keresztül vágtathatunk a Kontinensen, belebonyolódva az ottani birodalmak és prominens politikusainak cselszövéssel és mágiával összemaszatolt dolgaiba (kehet, hogy a mondat eleje ki... Több

Értékelés: 7.5/10
(2020. 01. 08.)
„Hallottam már mondákat a fajtádról, Witcher”
Az első évadot azonban nehéz nem csak felvezetésként értékelni, ám ennek ellenére is kellemes, még ha nem is üdítő néznivaló. Több

(2020. 01. 08.)
Mindezek ellenére is egyértelműen azt mondom, fanoknak ajánlott, a többiek pedig valószínűleg egy átlagosnál lényegesen jobb fantasysorozatot üdvözölhetnek a The Witcherben. Több