Nyerd meg az életed (2021)

Squid Game

Tanovszky   2021. 10. 18.

Teljesen nézhető, végig izgalmas, látványos, a karakterek kidolgozottak. Lényegében egy battle-royal típusú filmmel van dolgunk. Sok ilyet láttunk már, ennek ellenére mindig megnézem, ha kijön egy ilyen. Ez a tipikus n db ember összezárva egy helyen,... több»

Képkockák   2021. 10. 12.

Battle Royale a négyzeten

Először is szeretném leszögezni, hogy a sorozat bizonyos elemei, mint például a színészi alakítások, a rendezés vagy a képi világ magasan átlag felettiek... De itt jön a feketeleves. Az elmúlt időszak egyik legtöbbet nézett sorozata a Squid Game, ami... teljes kritika»

Ildikó Bacskai   2021. 10. 11.

Zseniálisan felépített stratégiájú film, elképesztően látványos elemek, kellően "idegesítő" aláfestő zene. A szereplők szerethetők a film brutalitása mellett, így sok jelenet érzelmes és megható, nem csak egy agyatlan vérfürdő. Minket teljesen lebilincselt.

Zoltán383985   2021. 10. 17.

Zseniális sorozat. Nem kell hosszú sorokat írni róla. Az ember leül és megnézi. Voltak váratlan pillanatok a filmben.

Lóri Ádámcsik   2021. 09. 25.

Izgalmas

Egy kicsit olyan, mint a Battle Royale, de a karakterek szerethetők, és jól játszanak a színészek. A sztori egyszerű, de izgalmas. A végén vártam volna valami erős fordulatot, de ennek ellenére is szórakoztató volt a sorozat. Ajánlom. :)

Keiichi Tsuchiya   2021. 10. 07.

Zseniális, és kész! Mindenképp adj neki egy esélyt!

pozsizol   2021. 10. 04.

Gyerekek, ezt látnia kell mindenkinek. Nem pusztán az év sorozata, szerintem talán az egyik legnagyobb kulturális jelenség lehet a közeljövőben.

A fehér szoba célja, hogy bizonytalanságot keltsen, mivel a többi esetben a játék helyszínén némi tippet adott a hely kialakítása a játékról.

(Képkockák)

SPOILER - Amikor a játékosok visszatérnek a játékba, egy montázst látunk velük és a kártyával, ahogy beszállnak az autóba, és elgázosítják őket, kivéve az öregúrnál.

(Képkockák)

SPOILER - A sorozat elején nyert játékpisztoly több dolgot reprezentál. A doboz hasonló ahhoz, amibe a holttestek kerülnek, a fegyver maga arra utal, hogyan ér véget a játék, a tűz pedig a holttestek eltüntetésére utal.

(Képkockák)

SPOILER - Egyes karakterek halálának volt előjele a 2. epizódban, mikor visszatérnek a városba. Pl. A hídról leugrás, kés a nyakon, megkísérelt öngyilkosság stb.

(Képkockák)

A jelenet, mikor Gi-Hun összeütközik Sae-byeokkal, és a szívószálat megpróbálja visszatenni a helyére, nem volt eltervezve.

(Képkockák)

A finálé kibontását követően azonban a sorozat nem kínál megoldási javaslatot vagy alternatívát – ha csak azt nem számítjuk annak, hogy a főszereplő ahelyett, hogy az Államokba repülne a kislányához, végül a szervezők nyomába indul. Már amennyiben elkészül a második évad, bár az elképesztő sikert látva ez egyre kevésbé kérdéses. több»