
Vélemények (55)
Nagyon jó kis izgalmas sorozat. Tetszett a téma és a kivitelezés, habár pár részben volt időhúzás. A végét szerintem elcseszték, unalmas és béna, szokás szerint. Kétlem, hogy megnézném a második évadot, mert ez a kifacsarunk belőle mindent mainstream divat nem az én világom. Biztos lesz még több évad is.
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
A Squid Game a Netflix legújabb sikersorozataként, amely lesöpörte a trónról sorban a Sex/life és A nagy pénzrablás című bajnokokat, az emberek által egyik legszívélyesebben kivesézett beszédtémává is vált az elmúlt időszakban. A történetszála azonba... Teljes kritika
Kissé megkésve tekintettem meg barátaim unszolására, viszont szinte egy szuszra néztem végig a Squid Game című koreai Netflix-sorozatot, és nem bántam meg. A különleges, sőt szürreális és a modern kor elfajzásaként bennünk nyomot hagyó tintahaljáték egy kegyetlen világot mutat meg nekünk, mely közvetve azt a közeget is vizionálja, mely felé társadalmunk tart. Ha nem felelsz meg az elvárásoknak, azonnal padlóra kerülsz, és talán meg is halsz. Ezt üzeni a Squid Game a maga személytelen módján. A versenyzők gyermekjátékokat játszanak, de hibázni nem lehet, aki téveszt, az azonnal meghal. Mégis több száz jelentkező indul, mert aki győz, az megnyeri egész további életét is, hisz soha többé nem lesznek anyagi gondjai. A versenyszámok közt akad mindenféle, még fizikai erőt megkövetelő is, a sok ügyességi akadály mellett. A néző gyorsan az események hatása alá kerül, mondhatni beszippantja a Squid Game világa. A játékot felügyelő piros (vagy rózsaszín) ruhás, kezeslábasokban és arcot eltakaró maszkokban szótlanul felbukkanó felügyelők egy része segítő, egy része katona, egy része pedig vezető, akárcsak egy archaikus társadalomban. A procedúra, például a kiesettek kivégzése, tökéletesen személytelen és kegyetlen. Kiváló a rendezés, különleges az alapötlet, illetve script, és jók a szereplők is. Értékelésem erős 85%.
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Megnéztem a sorozatot szép nyugodtan, napi két részre felbontva. Ha valamire kíváncsi voltam, kissé visszatekertem (tekertem?), és újra megnéztem, mivel is vette le a lábáról az embereket a sorozat. Ami 21 millió dollárból 900 millió dolláros profito... Teljes kritika
Számomra nem 5 csillag a sorozat. Elvitathatatlan, hogy nagyon gyorsan beszippant, és le akarod darálni mind a 9 részt, de valahogy a végkifejlet és az utolsó rész nekem nem igazán tetszett. Mindent összevetve érdemes azért megnézni. Még egy évadot nem bír el a sztori, bármennyire is próbálják belemagyarázni a készítők.
Nincs olyan hét, hogy ne jönne szembe az emberrel egy cikk, amelyben szerepel a sorozat címe. Egytől egyig jó kritikákat hallani magára a sorozatra vonatkozóan, az utóéletére már kevésbé. Ok-okozatra figyeltek a készítők, nem csak a levegőbe puffogt... Több
A színészi játék hiánya egy csillag mínuszt ér. Sajnos, a nem ázsiaiak számára ez a túljátszott, affektálós játék sok(k). A sztori rendben van, bár némi Kocka/Fűrész utánérzés nem véletlen. Úgy gondolom, nincsen teljesen kibontva a történet, egy 2. évad várható.
Hasonló sorozatok
Először is szeretném leszögezni, hogy a sorozat bizonyos elemei, mint például a színészi alakítások, a rendezés vagy a képi világ magasan átlag felettiek... De itt jön a feketeleves. Az elmúlt időszak egyik legtöbbet nézett sorozata a Squid Game, ami... Teljes kritika
Zseniálisan felépített stratégiájú film, elképesztően látványos elemek, kellően "idegesítő" aláfestő zene. A szereplők szerethetők a film brutalitása mellett, így sok jelenet érzelmes és megható, nem csak egy agyatlan vérfürdő. Minket teljesen lebilincselt.
Bevallom, nekem zsánerem a rejtélyközpontú, nyomozós, túlélős, szabadulószobás vagy versenyzős témájú sorozat. Nos, ez a széria pont ilyen, ráadásul a feltörekvő koreai felhozatalból, ami egyre inkább megkerülhetetlen a mai, globalizált világban. Mindez társadalomkritikával fűszerezve, gyerekjátékok alkalmazásával teremti meg a véres valóságot. A sorozatban részről részre tucatnyi morális kérdés kerül előtérbe, és az egyre kiélezettebb helyzetben minden döntés súlya megsokszorozódik egyenes arányban a véres jelenetek számával, és fordított arányosságban a túlélő játékban résztvevő, a társadalom lecsúszottjainak számával. A képi világ egészen remek, és a legmagasabb minőséghez a különleges atmoszféra is nagyban hozzájárul. A színészek is abszolút rendben vannak, ezért engem egyáltalán nem lepett meg a hatalmas siker, amely teljesen megérdemelt.
A „Squid Game” első évada a modern világ kegyetlenségének tükre: a pénz hajszolása miatt 456 ember vállalja a halálos gyerekjátékokat. A sorozat nyersesége megrázó, mégis magával ragadó, miközben a gyerekjátékok ártatlansága és az élet-halál harc brutalitása közötti kontraszt mélyen elgondolkodtatja az embert. A kreatív játékok, a rejtett szimbólumok és az easter eggek sokasága tovább gazdagítja a sorozatot, miközben éles társadalmi kritikát fogalmaz meg és valós problémákat mutat be*. *Dél-Koreában hatalmas probléma az állampolgárok millióinak irreálisan magas szintű eladósodása, akik gyakran fordulnak a pénzkölcsönző cégekhez (uzsorásokhoz), még mélyebbre merülve a kilátástalanságban. Nem véletlenül született meg az író fejében a halálos játékok gondolata, hiszen elmondása szerint egykoron ő maga is kilátástalan helyzetben élt, és gyakorlatilag bármibe belement volna, hogy onnan kilábaljon.
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Az elmúlt évek legnagyobb durranása, és jogosan! Eredeti nyelven néztem meg először. Nagyon jó volt! Aztán megnéztem magyarul is, és az is remek lett. A színészek, a hangszín, a díszletek, a jelmezek mind-mind egy remekül felépített projekt elemei. Hogy véres-e? Rohadtul. Hogy felszínre törnek az igazi emberi jellemek? Állatira. Hogy megvan a tartás? Teljesen. Hogy van-e benne ármány, intrika, szabályszegés, bosszú, tévedés, kivégzés, játék, játék az élettel, félelem, kapzsiság, precíz felépítés, makulátlan kivitelezés, szerződésszegés, nyomozás, szex, halál, közöny, unalom, betegség, összefogás, gyilkosság...stb? Igen, igen, igen és igen! (Egy dolgot hanyagoltak el, de erre, ha megnézed, majd rájössz!) A pörgős eseményeken kívül fontos megemlíteni azokat a társadalmi kérdéseket, melyek a koreai filmek velejárói, szinte védjegyei: Vajon, aki diplomás vagy aki nem az, melyik a jobb ember? Mekkora pénz az, amiért életed áldoznád? Vajon hol húzódik a határ az önzés és az önfeláldozás között? Vajon vakon megbízhatunk ilyen helyzetben a társainkban? Vajon milyen áron élhetsz túl egy ilyen játékot? Vajon tudsz embert ölni, ha az áldozatodat szereted? És még megannyi kérdés vetődik fel az emberben a sorozatot nézve. Nézd meg te is, és engedd át magad a koreai sorozatélménynek! Szóval filmkalandorok, filmre fel, és jó szórakozást!
Ötletes, bár nem teljesen eredeti sorozat, ami nagyjából az utolsó két részig remekül működött számomra. Jók a karakterek, izgalmas, látványos, olykor még humoros is. A lezárást (vagy inkább le nem zárást) azonban én feleslegesen túlcsavartnak érezte... Több
Nem tehettem ellene semmit, székhez szegezett ez a koreai őrültség, ami egy szürreális játékot vizionál, groteszk öldöklésekkel. Szinte egyetlen szuszra néztem végig az egész sorozatot, nem bírva abbahagyni az újabb és újabb, úgy emlékszem összesen 6 játék végigizgulását. Lekötött a dolog, abszurditása dacára. Értékelésem: 85%.