Vaják: A Farkas rémálma (2021)

The Witcher: Nightmare of the Wolf

kabel   2022. 03. 25.

Lényegesen jobb a sorozatnál

... de meg sem közelíti a játék történeti minőségét. Egyszer meg lehet nézni, a látványvilág rendben van.

Sachiko   2021. 08. 24.

Nem volt rossz, de vannak fenntartásaim

Nem volt rossz, de vannak fenntartásaim. Ezekkel a szavakkal álltam fel a "film" elől. Nagy Witcher rajongó vagyok. Kiolvastam Andrzej Sapkowski: Vaják című könyvsorozatát, végijátszottam a The Witcher 2: Assassins of Kings című videojátékot, nem bes... teljes kritika»

brsvktr87   2021. 08. 23.

Kövezzetek meg, de szerintem ez sokkal jobb, mint az élőszereplős változat! Imádtam, Witcher rajongóknak egyszerűen kötelező.

G.Noir   2021. 12. 24.

A sorozatnál mérföldekkel jobb, de azért a tökéletestől távol áll. A történet, amit elmesél, körülbelül kétszer ilyen hosszú játékidőbe férne bele kényelmesen, így viszont sokszor kapkodós a tempója. A képi világa összességében szép, leszámítva néhán... több»

Kiro93   2021. 08. 20.

Nem egy mestermű, de elég jó az animáció és a sztori is, illetve nem kötődik túlzottan az eredeti sorozathoz, éppen csak annyira, hogy indokolt legyen a létezése. Egy jó spin-off, jöhetnek még hasonlók.

DeMayo, a sorozat egyik írója azt nyilatkozta, hogy azért választották az animációt, mert sok mágiával kapcsolatos elem lesz benne, amiket könnyebb ilyen formában megjeleníteni, illetve hozzátette, hogy a történet semmilyen formában nem valósulhatna meg élőszereplős sorozat formájában.

(Hupka Adrián)

Ahelyett, hogy a sorozat Andrzej Sapkowski történeteinek egyikét dolgozná fel, a Netflix egy teljesen új irányba indul el A Vaják világában. A főszereplő ezúttal Geralt mentora, Vesimir lesz, aki A Vaják sorozat második évadában tűnik majd fel, illetve a regényekből és novellákból ihletett videójátékokban is szerepelt.

(Hupka Adrián)

A Netflix nem viccelt, valóban Andrzej Sapkowski világát, a Vajákot szánja zászlóshajójának a fantasy műfaján belül. A streaming-szolgáltatónak hatalmas tervei vannak ezzel a világgal, és nagyon úgy tűnik, méltó kihívója a Trónok harcának úgy, hogy közben nem akarja másolni annak atmoszféráját. Egy év kihagyás után, még a második évad bemutatója előtt debütált az idei szezont megalapozó és egyben a sorozat előzményéül szolgáló anime, a Vaják: A Farkas rémálma. több»

A Vaják, a farkas rémálma című film története nem túl nagy szám, ám mégis olyan elemekkel dolgozik, ami által izgalmas, fordulatos és élvezhetővé válik. A filmet rajongók, de érdeklődők is ugyanúgy élvezni tudják, és nem lesz érthetetlen számukra. A Vaják sorozat követőinek azonban kötelező darab. több»