Közösség

Vélemény:

 

90 Amerikai szépség

(1999)

Amerikai szépség

 
Berto49   2018.03.22 19:25
2

El lehet tűnődni, hogy azok a dolgok, amelyek kiderültek Spacey-ről visszamenőlegesen befolyásolják-e a szerintem színész zseni munkásságának a színvonalát. Fogós kérdés, amelyre csak úgy lehet - szerintem - megfelelően válaszolni, ha szétválasztjuk a magánembert a színésztől. Rengeteg olyan alkotó volt és gondolom lesz is, akinek a privát élete nem kimondottan példakép szerű, mégis a létrehozott művek az adott művészeti terület kimagasló értékei. Magyar viszonylatban gondoljunk csak olyan írókra, költőkre, mint Krúdy, vagy Ady. Spacey esetében is ez a helyzet, bár rögtön hozzá kell tennem, hogy mélységesen elítélem a zaklatási botrányai miatt. Egy ember, aki kihasználja az ismertségét, a hatalmát és szexuális abúzust követ el, tettéért a törvényeknek megfelelő büntetést érdemel. Ugyanakkor, ha áttekintjük a filmográfiáját szereplésével olyan film remekeket hozott létre, mint a szóban forgó Amerikai szépség, vagy a Szigorúan bizalmas, Hetedik, Közönséges bűnözők és még hosszasan lehetne folytatni a sort. Lehet, hogy a véleményem nem helytálló, de én így gondolom.