Közösség

Vélemény:

 

75 Elveszett jelentés

(2003)

Elveszett 1,5 óra

 
msfini   2022.02.27 12:07
0

Bill Murray jelenléte miatt sokan várják, hogy ez vígjáték, vagy legalább néha vicces lesz. Ennek ellenére inkább bántó, igen nyers, sztereotipikus japánokkal találkozunk csak, amit nem tudok viccként értelmezni. A Bill Murray alakította színész egy whiskeyreklámot jött forgatni Japánba, míg Scarlett Johansson egy munkamániás feleségét játssza, akinek semmi dolga sincs. Az egész film abból áll, hogy a szereplők hotelszobákban vagy bárban beszélgetnek egymással. A gond az, hogy a fő karakterek a legkevésbé sem szimpatikusak vagy akár érdekesek. Murray karaktere arrogáns, kiégett, unalmas, és a saját fia születésnapját is elfelejti. Nem is tud aludni, amin szerintem sokat segített volna, ha megnézi ezt a filmet. A film nagyon hosszú, vontatott és igen unalmas! Nem a jelentés veszett el, hanem én vesztettem el több mint 1,5 órát az életemből. Számomra a kémia sem működött a két szereplő között, és két unatkozó, kiégett embert nézni nem túl izgalmas. Nem akartam félbehagyni a filmet, mindig vártam, hogy kifut-e valamire a film, de nem. Totális időpocsékolás.