indingo   2017. 05. 04.

Meglepő, hogy egy film jobb legyen, mint a könyv. A sorozatban sokkal mélyebb gondolatok merültek fel és a család, az iskola dolgozóinak lelki világába is betekinthetünk, ami a könyvből kimaradt. Sok mindenben el is tértek a könyvtől amit sose értek. Hannah-t itt sem sikerült teljesen megértenem. Nem éreztem minden okot annyira súlyosnak, nem akart mindenki ártani neki, sőt többen kedvelték is. A szüleivel jó viszonya volt, rájuk nem gondolt?

bogyóka94   2018. 06. 24.

Pár hónapja ajánlották a sorozatot, hogy mindenképp nézzem meg, azonban azt kell, hogy mondjam, többet vártam tőle. Lehet, hogy tőlem távol áll az iskolai zaklatások története, de szerintem helyenként erőltetett a sorozat. Katherine Langford, alias Hannah Baker számomra sokszor semmi mást nem ad át a szerepe által, csak a felesleges hisztériát és a problémák elöli menekülés motívumát. Dylan Minnettet, aki Clay Jensen-t alakítja ellenben dicséret illeti, mert nagyon jól visszaadja a karaktere kettősségét, szenvedését, félelmeit. Nem egyszerű szerep, de ő nagyon jól hozza. Ettől függetlenül azonban szerintem egy középiskolai, 17-18 éves korosztályhoz viszonyítva helyenként túl mélyek és felnőttesek lettek a gondolatok és a történetek. Nekem annyira nem jött át, de kíváncsian várom, mit tudnak még a sorozat készítői ebből a storyból kihozni. Aki valami vidámat és szórakoztatót és pörgőset szeretne, ne ezzel a filmmel kezdje, őszintén bevallom, voltak pillanatok a sorozat nézése közbe, amikor kifejezetten idegesítő és nyomasztó volt már.

Szilonka   2017. 05. 20.

Mennyivel jobb lett mint a könyv........bár azt sosem értem, hogy bizonyos változtatásokat miért lépnek meg. A könyvben gyógyszerrel vetett véget az életének a sorozatban már felvágta a z ereit, persze értem én hogy látványosabb a csordogáló vér, na de akkor is.

TomÁcs   2018. 04. 20.

Nem igazán tudtam azonosulni a főszereplő lánnyal. Sokkal dúrvább esetek is történnek. Utána ez a kazettaküldözgetés is kicsit erőltetett volt. Többet vártam.

Ms. Akárki   2019. 05. 31.

Nagyon megrázó és elgondolkodtató sorozat. A netflix eddigi talán legjobb saját gyártású sorozata. Bár tény hogy a 2. évadnak nem szabadott volna elkészülnie. Az első jól felépített és tökéletesen kivitelezett mondanivalóval, felhívással készült el, de a folytatás kis híján tönkretette, amit az első elért.

Kate Walsh
Derek Luke
Derek Luke
Alisha Boe
Tommy Dorfman
Tommy Dorfman
Katherine Langford

Alisha Boe (Jessica Dawis) ereiben szomáliai és norvég vér csörgedezik.

(indingo )

Christian Navarronak, Alisha Boenak és Selena Gomeznek a sorozathoz kapcsolódó közös tetoválása van.

(indingo )

A színészek külön jártak pszichológushoz is, hogy jobban megértsék és átéljék karakterüket így hitelesen átadhassák a nézőknek.

(Deku)