indingo   2017. 05. 04.

Meglepő, hogy egy film jobb legyen, mint a könyv. A sorozatban sokkal mélyebb gondolatok merültek fel és a család, az iskola dolgozóinak lelki világába is betekinthetünk, ami a könyvből kimaradt. Sok mindenben el is tértek a könyvtől amit sose értek. Hannah-t itt sem sikerült teljesen megértenem. Nem éreztem minden okot annyira súlyosnak, nem akart mindenki ártani neki, sőt többen kedvelték is. A szüleivel jó viszonya volt, rájuk nem gondolt?

Szilonka   2017. 05. 20.

Mennyivel jobb lett mint a könyv........bár azt sosem értem, hogy bizonyos változtatásokat miért lépnek meg. A könyvben gyógyszerrel vetett véget az életének a sorozatban már felvágta a z ereit, persze értem én hogy látványosabb a csordogáló vér, na de akkor is.

TomÁcs   2018. 04. 20.

Nem igazán tudtam azonosulni a főszereplő lánnyal. Sokkal dúrvább esetek is történnek. Utána ez a kazettaküldözgetés is kicsit erőltetett volt. Többet vártam.

Lonka   2017. 07. 23.

Talán azon kevés filmek egyik, ahol jobb a TV-s adaptáció, mint a könyv. Könyvben sok megválaszolatlan kérdés maradt bennem, itt is de valahogy kevesebb. Remekül megcsinálták.

Annuska   2018. 06. 21.

A sorozat első évada Jay Asher 13 okom volt című könyve alapján készült. A történet középpontjában egy lány áll, aki nem tudja feldolgozni az őt ért inzultusokat és öngyilkos lesz. Kemény téma, nem feltétlenül tinédzsereknek szól és egyre többeknek adott ötletet a való életben is, hogy saját kezűleg vessenek véget az életüknek. A sorozat meglepő módon jobb – legalább is nekem jobban bejött, jobb volt a felépítése -, mint a könyv, olyannyira, hogy második évad is készült belőle, holott a szerző nem írt folytatást. Nem is rémlik ilyen korábbi könyves adaptációkból. Sokféle oldalt bemutat a sorozat. Ki a hibás ilyenkor? A szülő, akinek észre kéne vennie, hogy valami nem stimmel a gyerekkel és felvetődik a kérdés, hogy a gyerek miért nem szól, beszél az érzéseiről. Ott az iskola is, ahol a dolgok többsége megtörtént. Az egész történetben nekem sántít ez a magnókazettákat készítek dolog. Eleve újra feleleveníteni a dolgokat kellemetlen, meg rendezgetni a dolgokat és összeszedni, hogy ki a hibás azért, hogy most itt tart az életem. Érdekes volt azt látni, hogy kit hogyan változtatnak meg a történtek. Hogyan lehet feldolgozni egy osztálytárs/gyermek halálát, főként ha esetleg hibás is voltam a dologban. Örökre rányomja a bélyegét egy életre. A második évad ok-okozati összefüggéseket keres és megpróbálja összerakni, hogy ki is volt a hibás asz esetben, mintha az bármit is változtatna a helyzeten. Megnyugvást hozna? Nem hiszem. A tárgyalásos részek, kicsit melankólikusak és unalmasak voltak. Hanna esetében elfogadható az öngyilkosság? Nem, sosem az.

Kate Walsh
Derek Luke
Derek Luke
Alisha Boe
Tommy Dorfman
Tommy Dorfman
Katherine Langford

Alisha Boe (Jessica Dawis) ereiben szomáliai és norvég vér csörgedezik.

(indingo )

Christian Navarronak, Alisha Boenak és Selena Gomeznek a sorozathoz kapcsolódó közös tetoválása van.

(indingo )

A színészek külön jártak pszichológushoz is, hogy jobban megértsék és átéljék karakterüket így hitelesen átadhassák a nézőknek.

(Deku)