DragonEye025   2020. 04. 15.

House M.D.

#1 !!! Szerintem a világ legjobb sorozata (nagyon durva, hogy csak 71.) Az első 10-ben mindenképp helye van. Jelenleg is nézem, (+az ismétléseket is) ki tudja hányadszor, de még mindig találok benne újat. Hugh Laurie hatalmas választás, zseniális karakter, szuper alakítás. Tökéletes ahogy a különálló részek folyamatos cselekményt alkotnak. Jók a mellékszereplők, Lisa Edelstein, Robert Sean Leonard fantasztikus társak, Olivia Wilde szintén. A végjáték megoldása zseniális. David Shore nagyot alkotott. Szavazat nem is más: zseniális.

indingo   2017. 05. 02.

Ilyen magával rántó sorozat, nem lehet leállni vele. House egy igazi tapló, csodálom, hogy több románca is volt a sorozatban. Érdekesek voltak az egyes részek, bár szerintem sok kitaláció is volt bennük.

Deku   2017. 08. 19.

Valamiért nem akartam rávenni magam sose erre a sorozatra. Felkapott, tömjénezett sorozatnak tartottam. Aztán hatalmasat kellett tévedjek mert House karaktere valami magával ragadóan remek.

MP170506   2016. 01. 22.

Nagyon jó sorozat! Nem egy átlagos orvosos sorozat, több annál, tudtak újat nyújtani. House karaktere nagyon jó és Hugh Laurie remekül formálja meg, de a többi színész is kiváló.

Edii   2015. 07. 01.

Imádom ezt a sorozatot! A legjobb az orvosos sorozatok között! House karaktere zseniális lett, Hugh Laurie pedig remekül viszi a vászonra!

beero88   2016. 01. 14.

A lehető legjobb dokis sorozat. Nagyon ott van a szeren, talán nem is volt olyan karakter akit ne kedveltem volna benne valamilyen tulajdonsága miatt. Még ma is jó elővenni a részeket és nosztalgiázni.

TomÁcs   2018. 04. 14.

Csodálom, hogy amerikaiak ilyen sokáig bírták és nem kaszálták el már az első évad után. Elképesztő történetek voltak benne, Hugh Laurie pazarul hozta a figurát.

Scott Foley
Tyler James Williams
Troy Garity
Amber Tamblyn
Hugh Laurie

Dr. Wilsonnak egy Touch of Evil (1958) posztere van a falon az asztala mögött.

Hugh Laurie ötlete volt hogy House tornacipőt viseljen.

(Archívum)

Paul Attanasio jött elő a sorozat ötletével miután a New York Times magazinban olvasott egy cikket szokatlan orvosi esetekről. Persze David Shore is alakított sokat az alap ötleten így drámaibb lett.

(Archívum)

Hugh Laurie az egyedüli aki minden egyes részben feltűnik a sorozatban.

(Archívum)

House többnyelvű. A sorozatban hallhatjuk beszélni angolul, spanyolul, portugálul, oroszul, hindiül és mandarinul is.

(Archívum)

”Az emberiség túlértékelt” című szlogent már a Finn megjelenésnél használták a sorozatban. Azonban 2007-ben egy fegyveres férfi lelőtt 8 embert egy finn iskolában aki ugyanezt a szlogent használta így a szlogent levették a műsor weboldaláról.

(Archívum)

A House név egy utalás egy orvosi mozaikszóra (History Of USE) amit akkor használnak ha a beteg kórképében kábítószer használat vagy függőség áll.

(Archívum)

A készítők eleve valamilyen fogyatékossággal élő karaktert terveztek csak nem tudták eldönteni, hogy mi legyen az. Egy kerekes székes túl sok akadályba ütközött volna.

(Archívum)

Olivia Wilde itt is ahogyan a Narancsvidék sorozatban is biszexuális szerepet játszik.

(Archívum)

Számtalan alkalommal hallhatjuk a sorozatban amint House megemlíti hogy nézi a Narancsvidék sorozatot. A negyedik évadban csatlakozik Olivia Wilde a csapathoz, aki pedig szerepelt a Narancsvidék sorozatban.