Közösség

Vélemény:

 

82 Jackie Brown

(1997)

Jackie Brown

 
erahurka   2023.07.03 16:15
2

1,9-szer néztem meg két napon belül a Jackie Brownt, mert első nap a vége előtt 15 perccel elázott a vetítő, ami után visszaadták a pénzt, másnap pedig újra elmentem, hogy végig láthassam vásznon. Az első etap zseniális volt (amíg tartott). Tarantino egy szoft blaxploitation-francia krimi keveréket alkotott ezzel a filmmel, ez most jött át először. Elképesztő, és a könyv ismeretében kifejezetten jó adaptáció. Viszont kicsit túl van nyújtva azért, talán 15-20 percet vághatott volna belőle. És akkor le is ment volna a beázásig, hihi. A zsarus jeleneteket pl. sosem kedveltem különösebben. A második kör már nem volt olyan átütően élményszámba menő. Nyilván más valamit egy év vagy egy nap után újra látni, az ilyen lassú part vizet mos tempójú daraboknál meg főleg. Viszont amikor Ordell a fegyverbizniszről dumál az elején, na azt mindennap meg tudnám nézni. Amúgy ilyet, hogy két egymást követő nap ugyanazt a filmet nézzem ugyanannak a mozinak ugyanabban a termének ugyanabból a székéből, még sosem csináltam. Mondjuk a fentiek fényében nem véletlen. Ha lett volna szinkronos vetítés, másodjára tuti arra ülök be, hogy kicsit változatosabb legyen. Amúgy ez is egy olyan film, amit egészen más élmény vásznon látni. Olyan dolgokon agyaltam közben, amik még sosem jutottak eszembe, pedig láttam már néhányszor.