Közösség

Vélemény:

 

80 Wasabi - mar, mint a mustár

(2001)

Szórakoztató Jean Reno film

 
The Critic   2024.03.31 11:49
1

Juan Morenónak hívták eredetileg a spanyol származású, Marokkóban született Jean Renót, aki igazi nevének csak a második felét hagyta meg, amikor Franciaországba telepedve nevet változtatott. A 90-es évekre valódi világsztár lett belőle. Nálam az 1994-es Léon, a profi révén lett kedvenc, de a legtöbb filmjét megszerettem. Jean Reno a Wasabiban egy francia hekust játszik, aki Japánba kerül, ahol kiderül, van egy 19 éves lánya egy régi kapcsolatából, amikor katonaként Japánban szolgált. A leányzó igazi apja lánya: temperamentumos, akaratos, erős. Ketten együtt számtalan kalandba, veszélyes helyzetbe kerülnek, miközben meg is kedvelik kicsit egymást. A Wasabi remek szórakozás, ha valaki szereti a Jean Reno-vígjátékokat. Az értékelés nem is lehet kevesebb, mint négy csillag, 75-80 százalék. Még mostanában is előfordul, hogy megnézem. Például ma is, amikor leadta a tv húsvét napján. Kitűnően mulattam, pedig legalább fél tucatszor láttam eddig. És a wasabi tényleg mar, olyan, mint a torma. Ennyiben passzol is a húsvét ünnepéhez.