Közösség

Vélemény:

 

74 Vírus

(1995)

Vírus

 
rainman   2020.03.24 17:37
0

Majd’ 25 éve, hogy moziban láttam, és mivel épp aktuális, hát újráztam belőle. Kár volt. Az emlékek egy izgalmas, feszült akcióthrillert sugalltak. Végül is azt kaptam, hatalmas nagy csalódással karöltve. Egy remek alapkoncepciójú filmet sikerült leredukálni az alkotóknak egy teljesen hihetetlen, közhelyes akciófilmmé. A filmkészítők valószínűleg olcsón jutottak helikopterekhez a forgatáshoz, mert a film minden tíz percére jut egy helikopteres jelenet. Az alapfelütést se találhatták önmagában elég érdekesnek, ezért beleerőltettek egy kis családi drámát is, hátha így közelebb kerülünk a szereplőkhöz. Nem. A vége olyan szinten hihetetlen, hogy szinte fáj. Pedig vannak benne jelenetek, amelyek jól sikerültek. Mikor például katonai teherautókra pakolják fel a vírus által megölt holttesteket, az különösen megrázó, pláne úgy, hogy manapság a híradóban épp ilyeneket láthatunk Olaszországban, ahol a Koronavírus leginkább tombol. Persze nem nézhetetlen film, mert egyszeri kétórás szórakozásnak elmegy, csakhogy ebben a filmben sokkal több volt, nagy kár érte.