2018.11.24 03:40 Márton Olvasottság: <100x
0

Olcsó szórakozás, de megéri a pénzét az Aki bújt, aki nem

Érdekes helyet foglal el nálam a Jeepers Creepers avagy az Aki bújt, aki nem... című horror-sorozat, mert igaz hogy nem tudnék nagyon kiemelni semmi hatalmas pozitívumot egyik részéből sem, de én valahogy elvoltam vele, minden hibája ellenére! Mert hát található itt annyi minden a horrorszerelmeseinek, hogy felsorolni is nehéz lenne! Található benne misztikus szál, ez legfőbbként maga a szörnyűnkhöz köthető, illetve a forgatókönyvhöz, mert nem kapunk egyértelmű magyarázatot a létezésére! Általában szeretem ha egy efféle film, legalább ad egy két támpontot az eredetére, vagy a lényünk ittlétére , de a rendező ezt a dolgot egy ügyes sejtetéssel megoldja és nekem ez így tetszett! Aztán található itt a horror műfaján belül még egy tipikusnak is mondható tini-horrorszál is,ami rengeteg klisét vonultat fel, de szerencsére ez is szintén működőképes volt a filmben, ez valószínűleg a két főszereplőnek köszönhető, mert egész jól hozták a karakterüket! A filmbéli macska-egér játék is tartogatott számomra kellő mennyiségű izgalmat! Illetve az is tetszett a filmben, hogy az épp aktuális szörnyűnk megjelenítését nem a számítógépes effektekkel keltették életre, hanem egész vállalható bábokkal, protézisekkel és sminkekkel (persze már ami a költségvetésileg belefért, mert egy két trükknél azért kilógót az a bizonyos lóláb)! Mégis a sok pozitívum mellett, ami a legjobban tetszett a filmben, az a hangulata volt! Valahogy végig érezhető volt egyfajta baljós, sötét hangulat a film alatt és ezt a jól megválasztott zenei betétek csak még jobban rásegítettek! Összegezve: egy jó horrorfilmhez kellő mértékben feszült és izgalmas atmoszférájú film, kellő módon félelmetes gonosszal és elfogadható színészi alakításokkal marad emlékezetes nálam ez a film!

horror | misztikus

Darry (Justin Long) és Patricia Jenner (Gina Philips) a tavaszi szünet egyik szép napján épp hazafelé tartanak, amikor egy furgon kis híján leszorítja őket az útról. Nem sokkal... több»

0