Közösség

Vélemény:

 

70 A texasi láncfűrészes mészárlás: A kezdet

(2006)

A texasi láncfűrészes mészárlás: A kezdet

 
moov18   2016.01.30 22:53
1

Régen nagy kedvencem volt, már rengetegszer megnéztem azóta is, újra meg újra. A műfaj rajongóinál kihagyhatatlan csemege, egyszerűen pótolhatatlan, egy igazi klasszikus, egy kultfilm. A Texasi láncfűrészes szériából szerintem az egyik legerősebb rész. Brutális, kendőzetlen, nyers, nincs benne finomkodás. Egy-két jelenet olyan szinten embertelenre sikerült, hogy éreztem a vér ízét a számban. Van a filmnek eleje, közepe és vége. Van egy mondanivalója, nem csupán az idétlen gyilkosságokról szól mint azt sokan gondolják. A színészek hiteles játékának köszönhetően teljességgel értékeljük a helyzetet és beleképzelhetjük magunkat a bőrükbe. Van kiért izgulni, van kinek szurkolni, ami ritka a kortárs filmek esetében. Az első perctől kezdve hatalmába kerít egy különös érzés amely megfogalmazhatatlan, hamar megjön a várva várt feszültség. Igazából már rongyosra néztem ezt a filmet és sosem tudom megunni, minden évben egyszer legalább újranézem, az érzés pedig mintha mindig először látnám. Lebilincsel, átjár a rémület, elborzaszt, a hatása alá kerülök. Ugyanakkor izgalmas és feszített tempójú, ha valódi horrort akarok nézni, akkor ez mindig jó választásnak bizonyul. Nem szűkölködik vérben és izgalmakban, nem hoz csalódást. A műfaj egyik gyöngyszeme.