Közösség

Vélemény:

 

73 Ils

(2006)

Ils

 
moov18   2016.02.19 11:06
0

Egy újabb francia termék. Láttam már jó néhány francia remeket (Betolakodó, Mártírok, Magasfeszültség, Frontiers), de nem mertem volna fogadni, hogy találni fogok még egy hasonlóan jó alkotást ráadásul ugyanazon műfaj berkein belül, ugyanabból az országból. Pedig megtörtént! A Them/Ils/Ők egy tökéletesen izgalmas, pattanásig feszült horror. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy szinte nulla erőszak van benne. A filmben jóformán nem is látjuk az ellenséget, hirtelen elsuhanó árnyakat, sziluetteket láthatunk, mintha csak a készítők szándékosan a képzeletünkre akarták volna bízni elképzelésüket. A képi megjelenés nyomasztó, az aláfestő hangok is jelentős mértékben dobnak a film hangulatán (fúróhang, búgás). Rendkívül izgalmas, feszült, egy igazi adrenalinbomba. Mindössze 77 perces kis alkotás ez, mégis minden van benne amit csak látni szeretnénk. A színészek hitelesek, jól játszanak. A rendezés pedig abszolút tökéletes, néhány feszültebb pillanatnál konkrétan megfagyott még a levegő is. Nagyon erősen ajánlani tudom, főleg estére, egyedül! A legnagyobb sallert mégis akkor kapjuk, amikor a film végén ki derül, hogy kik is voltak azok az 'Ők'. Röviden: szerintem kötelező csemege minden horror rajongó számára!