2018.11.26 19:13 Márton Olvasottság: 138x
0

Egy jó folytatás, de...

A 2002-ben bemutatott Danny Boyle által rendezett 28 nappal később című film, nagy kedvencem volt, ezért az öt évre rá érkező folytatásával szembe, nagyok voltak az elvárásaim és tulajdonképpen nem nagyon okozott csalódást a film! Persze nem venném egy lapon a két alkotást, műfajilag is van némi eltérés a két film közt (persze mindkét rész nyugodtan besorolhatjuk a horrorműfajba), mert míg az első részében maximálisan megtalálható a drámai felütés, addig a folytatása ezt inkább "lecseréli" az akció vonal oltárán! A 28 héttel később című film kezdése az egyik legpörgősebb kezdet amit e műfajban eddig láttam! Már az első 10 percben olyan gyors vágásokat láthatunk hogy a néző csak kapkodja a fejét, szerencsére a készítők a kezdeti őrület után "lecsavarják a film fordulatszámát", ami jót is tesz a filmnek, (mert hát ilyen sebesség mellett nehéz is lenne hangulatot és atmoszférát teremteniük)! Apropó hangulat és atmoszféra, nekem e két alkotóeleme miatt marad emlékezetes az első rész (plusz hogy ez volt az az első olyan film, ahol megreformálták a fertőzötteket/zombikat) ezért is voltam nagyon kíváncsi a folytatásra, hogy miként fog teljesíteni e téren jelen filmünk! Azt kell hogy írjam, hogy egyáltalán nem vallt szégyent benne, persze kicsit máshogy közelítették meg ezeket az alkotóelemeket a készítők, itt sokkal inkább a bizonytalanságra és a félelemre építkeztek, amit ha mint folytatásként nézzünk, teljesen elfogadható! Technikailag jobban sikerült mint az elődje, de ezt az erényét inkább annak köszönheti, hogy rengeteg akcióelemet pakoltak a kész műbe! Viszont volt pár dolog amit én negatívumként említenék a filmmel kapcsolatban! Az egyik ilyen hogy sajnos a forgatókönyvbe azért "becsúszott" egy két logikai baki! Ez nem lenne olyan nagy baj (hisz tökéletesen hibátlan film e téren szinte nem is létezhet) az viszont bosszantott, hogy pont az egyik ilyen logikai bakira épül, az egész film mozgatórugója! A másik olyan dolog amiben kevésbé teljesített nálam úgy mint az elődje, az a színészek és a zene! Jó alakításokat láthatunk a filmben, de nem fognak számomra annyira emlékezetesek maradni mint az elődjénél, illetve a zenei betétek sokkal egysíkúbbak lettek! Tulajdonképpen csak az első részben megismert főzenei taktust kapjuk benne, ami nagyon rendben volt, viszont nem lett annyira változatos mint a 2002-es filmben! Tehát egy jó folytatás lett, akik még nem látták, azoknak nyugodt szívvel merem ajánlani és talán egyszer trilógiává is bővülhet majd!

dráma | horror | sci-fi

Már hat hónapja teljesen kihalt a brit főváros. Az egykori londoniak megfertőződtek, és a vírusnak köszönhetően feldühödve meggyilkolták egymást. Az USA megpróbált a... több»

0