Közösség

Vélemény:

 

68 Kokainmedve

(2023)

Szürreálisan gyenge, néhol mulatságos

 
Filmelemző   2023.06.30 16:23
2

Ez az a film, aminek nem tudnám meghatározni a műfaját. Egyszerre vígjáték, szürreális fekete komédia, thriller és kalandfilm, drámai elemekkel. Horrornak nem nevezném, bár akad benne egy-két horrorisztikus jelenet. Az alaptörténet állítólag részben megtörtént egyszer sok-sok éve, amikor Pablo Escobar egyik drogcsempész kisgépe lezuhant valami amerikai erdőségben, és egy medve felzabálta a kokaint. Csakhogy a valóságban az a szerencsétlen állat kipurcant és nem kezdett ámokfutásba, mint ebben az eszement filmben. Ami vicces benne, az a temérdek szerencsétlenkedés, de nagyon sokszor túltolják azt is. Alden Ehrenreichet nagyon nehezen tudtam beazonosítani a szereplők között, de valóban játszik benne a kis Solo. Megdöbbentően gyengusz az alakítása. Bár a karakter, amit kapott, nem nagyon igényelt túl sok színjátszást. Meglepett a rendező neve is: Elizabeth Banks, akit sok filmben láttam már (legelőször a 40 éves szűzben), és álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen filmet készít majd. Noha az új Charlie angyalait is ő rendezte (bár ne tette volna, mert az is nagyon gagyi lett). Úgy tűnik, Banks kisasszony csak a kamera előtt jó, mögötte nem.