Közösség

Vélemény:

 

74 A Majomember

(2024)

Van az úgy néha, amikor egy film már túl jó

 
Majorkas   2024.04.03 22:46
0

Dev Patel már másodjára okoz nekem kellemes csalódást, megmutatta egy másik oldalát a Gettómilliomos után, és nemcsak mint kiváló színész, hanem rendező is. Hozzáteszem, ez nem az a film, amitől várjuk a csavarokat, a csöpögős romantikát és világmegváltó bölcsességeket, de egy vérben annál inkább gazdag akcióthrillert kapunk. A sztori röviden összefoglalva egy indiai bosszútörténet, ahol körülbelül a felénél megkapjuk a konkrét drámai előzményt is, addig rövid, ismétlődő visszaemlékezésekkel kell beérni. Ettől függetlenül már az elejétől kezdve szimpatizálni tudunk a főhőssel, és nem sokkal később már szurkolunk neki. Kiszámítható a végkifejlet, de itt ne egy gorillamaszkos szuperhőst képzeljünk el, hanem egy hús-vér, sebezhető karaktert, akinek néha szüksége van a puszta öklén kívül segédeszközökre, valamint segítségre is. Még a film előtt azt gondoltam, hogy ez egy Wishről rendelt John Wick indiai verzió lesz, de végül megkaptam tőle azt, amit az összes John Wick-filmtől nem. Tetszett a hindu mondavilág szülte háttértörténet, a helyi vallási ellentétek kibontakozása, a kameramozgások és a színek a fináléban, ez utóbbi vett meg kilóra, annyira hogy megfogom nézni ezt a filmet újra és újra. Nem csak ezért, több minden másért is.