Közösség

Vélemény:

 

58 A gonosz halottak felkelése

(2023)

Klisé

 
tmotm   2023.06.20 23:09
0

Mivel szeretem a 80-as éveket, az Evil Dead franchise-t és a slashert, illetve, mert mindenhol azt olvastam, hogy „olyan brutális, hogy a mozikban be sem mutatták”, ezért nagy reményekkel vágtam neki. Nem kellett volna! Tudjátok, hogy miért nem mutatták be a mozikban? Mert ők is látták, hogy ez egy kitaposott bohóccipő. Úgy három jelenet van benne, amire azt mondtam, hogy „na ez igen, ez végre valami új”, de az összes többinél előjött az érzés, hogy én ezt már láttam valahol. Jó-jó, persze, én már lassan ötezer megnézett filmnél járok, így ez már teljesen hétköznapi dolog lehetne, de az az igazság, hogy nagyon sokszor úgy összeáll egy film, hogy észre sem veszem. Persze ennél a filmnél az iszonyatos hype is hozzájárult ahhoz, hogy itt valami merőben újra számítsak, ne egy olyan filmre, aminek a jeleneteinek a nagy részét már láthattad, ha a Péntek 13 filmsorozat első pár filmjét megnézted. Annak ellenére, hogy azok a filmek még a 80-as években készültek, amikor lassabb volt a történetvezetés, ebben a filmben hasonlóan sok az olyan jelenet, amikor nem történik semmi. Persze ilyenkor kellene jönni az izgalomnak, hogy „úúúúhhhhh, most mi fog történni?”, de az az igazság, hogy az izgalom is inkább elment borért. Szóval szerintem maximum akkor állj neki ennek a filmnek, ha szereted a slashert, és nincsenek elvárásaid.