Közösség

Vélemény:

 

63 Így jártam apátokkal

(2022)

Így jártam apátokkal

 
Takszi   2022.06.16 20:23
0

Vegyes érzéseim vannak az első évad alapján. Hatalmas kedvencem volt az anyasorozat, és az már nyilvánvalóvá vált, hogy nem ér fel hozzá. Ha valaki ugyanazt keresi benne, az csalódni fog. A karakterek semmilyenebbek, ordít a píszí a castingról, ami sajnos a poénokra is rányomja a bélyegét. Keresi még önmagát a sorozat, és nincs vele egyszerű dolga a készítőknek: maga a formátum sem igazán trendi már, de a nosztalgiafaktor miatt kell, ami viszont igazán csak olyankor vicces, amikor örökérvényű dolgokkal szórakoznak (vagy visszautalnak a régi szériára), amikor trendi próbál lenni, az nagyon erőltetett. Dráma szempontjából viszont sokkal erősebb a HIMYF, érződik a This is us hatása, és a rövidke évad miatt a nehézkes kezdés ellenére is pörgősnek érezni, kíváncsi leszek a hosszabb második évadban hogyan alakulnak majd az arányok. Összességében egy erős középszernek tartom a sorozatot, amit nálam felfelé húz az, hogy ugyan a szereplőkkel kevésbé tudok azonosulni, mint a régiekkel, de a problémáikat még mindig a magaménak tudom érezni.