Közösség

Vélemény:

 

55 Végy egy mély lélegzetet

(2022)

Meglepően jó a Netflixhez képest

 
Solo   2022.07.30 12:14
7

Meglepődtem ezen a sorozaton, mert egyetlen szuszra végig tudtam nézni, annyira lekötött. Bár, női rendezők készítették (erről saját blogomon is írtam), így rengeteg izgalmas helyzet kiaknázatlan maradt (kerülve a véres izgalmakat), maga sztori végig érdekfeszítő. Kicsit mondjuk túl sokat ugrálnak az időben (néha percenként), és szerintem rengeteg a lelkizés is, a kanadai vadonban játszódó túlélő show igenis izgalmas. A főszereplő hölgy, Melissa Barrera csinos (bár inkább tűnik indiainak, mint mexikóinak) és kifejezetten jól alakítja a vadonban lezuhant, kétségbeesett nőt. Nem az ő hibája, hanem a forgatókönyvé, hogy olyan helyzetekben is a gyermekkorán KELL merengenie, amikor az a legkevésbé sem életszerű. Például, ha valaki a megfagyás szélén áll (mert megmerült egy jéghideg hegyi tóban), és nem tudja mit fog enni aznap, plusz nem kizárt, hogy egy hatalmas barna medve is megtámadja, az nem a gyermekkorán fog meditálni. Ez a legkevésbé sem természetes viselkedés. De ez a script butasága. A visszatekintések gyengék, a vadonbéli jelenetek nagyon jók. A baj csak az, hogy a visszatekintés több. A végső értékelésem a solo1 blogom 75%, de így, másodszor átgondolva inkább csak 65%.