Air – Harc a legendáért

Air – Harc a legendáért

Air

Ben Affleck
Matt Damon

Sonny Vaccaro, a Nike márkaigazgatója és Phil Knight, a Nike alapítója arra törekszenek, hogy forradalmasítsák a piacot azzal, hogy a kosárlabdázó legendát, Michael Jordant megnyerjék egy termékszponzorációra. A film Vaccaro fáradhatatlan erőfeszítéseit követi nyomon, hogy márkája számára… Több

Rendező: Ben Affleck
Író: Alex Convery
Premier (HU): 2023.04.06. | Amazon Prime Video (2023.04.06.)
Forgalmazó: InterCom

2024.02.12 Réka Pataki

Egyszerű, de nagyszerű

Semmi extra, viszont élvezhető. Jó színészek, és a sztoriból kihozták a legtöbbet.

2023.05.19 hp

Eddig magasan 2023 legjobb filmje az Air, mely egyszerre lepi meg a nézőt egy izgalmas, valós sztorival, remekül megírt forgatókönyvvel, nagyszerű alakításokkal és erős rendezéssel. Abszolút ott a helye minden idők legjobb sportdrámái között, és ehhez nem is kell többet hozzáfűzni.

2023.05.14 Ahoj poplacsek

Szerintem ez kb. hibátlan volt

Na és a szereplőgárda is pazar.

2024.01.26 cynicalrealist

Innovation is in the air

Nekem, boomernek nagyon rendben volt a film. A '80-as évek hangulatának megidézése tökéletesen sikerült: a zenék, a ruhák, a frizurák, a technikai eszközök, az autók – minden a helyén volt. Oké, az időszak nem volt olyan régen, hogy ne lehessen a szükséges kellékeket maradéktalanul fellelni, de ez akkor is pazar munka volt. Bár a történet a sport, az üzlet és a marketing – és így az emberiség – szempontjából historikus (jelentőségű), de azért egy európai nem sportrajongónak mégsem feltétlenül átütő és átélhető. Ráadásul a sztori kimenetele ismert, így ahhoz, hogy ezt a filmet ezen a színvonalon meg lehessen csinálni, kellettek a nagy nevek, különösen a felhizlalt Matt Damon és a pazar alakítások. Az alkotás üzenete – lépj ki a komfortzónádból, legyél innovatív és állhatatos – többször és több helyről is átjön, mégsem érezzük úgy, hogy az arcunkba tolják. Én gegnek vettem a Nike irodájának faláról bevágott motivációs idézetek megjelentetését is, mert ha nem így tettem volna, kénytelen lettem volna felvágni az ereimet egy Coelho-könyv puha fedelének élével. Összességében egy nagyon jó kis mozi született, érdemes megnézni.

2023.05.22 erahurka

Tisztességes iparosmunka jó alakításokkal és jó szövegekkel, de semmilyen szinten nem nyújt maradandót. El fogjuk felejteni, mint mindenki mást Jordanen kívül a tárgyalóban. Tetszett, de nem bántam meg, hogy kihagytam moziban.

A film 149 281 285 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 70 700 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Bár a film Portland külvárosában, Beavertonban játszódik (ahol a Nike főhadiszállása található), az összes forgatás Los Angelesben és környékén zajlott.Szerző: Dorkateo

Chris Messina és Matt Damon durván hangos veszekedésének nagy része rögtönzött volt.Szerző: Dorkateo

A világ legdrágább cipője egy pár Air Jordan 1, amelyet Michael Jordan újoncként viselt. 2020-ban egy aukción rekordáron, 560 000 dollárért kelt el.Szerző: Dorkateo

Hogy mennyire lett igaza a Nike-nak? Az Air Jordan 1 minden idők legnépszerűbb sportcipője lett.Szerző: Dorkateo

Dopesick
2021