Mélyütés

Southpaw
Oona Laurence
Beau Knapp
50 Cent

Billy ’The Great’ Hope (Jake Gyllenhaal), az éppen regnáló világbajnok bokszoló kiváló pályafutást tudhat maga mögött. A sportoló kiegyensúlyozott karrierje és családi élete azonban egy pillanat alatt megbomlani látszik, amikor felesége (Rachel McAdams)… Több

Rendező: Antoine Fuqua
Író: Kurt Sutter
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Hongkong
Premier (HU): 2015.10.15.

2024.02.17 Kinga Kecskeméti

Őrangyalok márpedig léteznek

Nem titkolom, imádom Jake Gyllenhaalt és a bokszot is, így számomra ennek a filmnek már látatlanban is 50 % jó esélye volt. Aki nem szereti az ökölvívást, annak lehet, hogy egyáltalán nem fog tetszeni, vagy esetleg abba is hagyja. Ezt is megértem. Én... Teljes kritika

2016.08.26 dulkap

Antoine Fuqua Millió dolláros bébi-je, csak fordított időrendben. Hitetlen boksz-jelenetek és annyi erőltetett drámaiság, amit egy filmbe csak el lehet képzelni, mindezt kliséhegyekkel megtámasztva. Gyllenhaal jó, de ő sem menti meg a filmet az izzad... Több

Fantasztikus mozi,erős drámai képsorokkal.Jake Gyllenhaal messze legjobb filmje.Megható,és egyben felemelő.... Menny és Pokol,ami kísért egész életünkben.

2017.07.26 Deku

Nem voltam oda sose a sportolós, főleg nem a bokszolós filmekért. Ez mégis tudott újat mutatni, volt benne kellő dráma és szerettem, hogy a karakterek olyan kidolgozottak.

2016.12.02 HercegPeter

Kicsit Rocky feelingje van, de semmiképp sem utánzat. Jake Gyllenhaal játéka nagyon tetszik. A film megmutatja, hogy mindenki maga irányítja a sorsát és hogy ha van erőnk és valaki aki támogat, akkor bármilyen mélyről fel lehet állni. Nem a legjobb sport-dráma kategóriában, de nem is a rosszabbak közül való.

A film összbevétele 91 970 827 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 5 631 610 forintot termelt.

A film végén feltűnik az „In memory of our friend - James Horner” felirat. A Mélyütés volt a zeneszerző egyik utolsó munkája, sajnos, 2015. 06. 22-én tragikus repülőgép-szerencsétlenségben vesztette életét. A film készítői az ő emléke előtt tisztelegtek a fenti ajánlással.Szerző: Kinga Kecskeméti

Forest Whitaker csak az 52. perc után tűnik fel a filmben. Szerző: dulkap

Lupita Nyong'o alakította volna Angela Rivera szerepét, ám végül visszaadta a szerepet, hogy szerepelhessen a Star Wars - Az ébredő Erőben (2015).Szerző: dulkap

Jake Gyllenhaal a szerep megformálásához Miguel Cotto profi ökölvívót vette alapul.Szerző: dulkap

(2015. 10. 20.)
Jake Gyllenhaal nem tud olcsó lenni
A Mélyütés a legfinomabban fogalmazva sem éppen forradalmi film, viszont két és fél megmentője is akad: két alakítás, meg Eminem. Több

(2015. 10. 19.)
A bicepsze nagyobb, mint az IQ-ja
A közvélekedéssel ellentétben a boksz rengeteg gondolkodást és taktikázást igényel, az a bunyós, aki csak az erejében bízik, soha nem lesz sikeres. A filmkészítés hasonló elven működik: ha a látványhoz és a bejáratott sablonokhoz nem társul ész, akkor a végeredmény biztos bukás. Több

Értékelés: 8.2/10
(2016. 04. 15.)
Nem egy korszakalkotó film, még az is lehet, hogy a szintén típusfilm Creed: Apollo fia (Creed, 2015) is lepipálja idén, viszont szívszorító drámának erős, nálam idén bekerült a kedvencek közé. Több

(2015. 10. 14.)
Sajnos most tárgyalt filmünk ringjében nem az ütések kemények, hanem az, hogy ennyi klisét bele lehetett sűríteni két óra hosszába. Hiába a megszámlálhatatlan mennyiségű kocka Jake Gyllenhaal hasán és hiába a kiváló színészi alakítás, megmenteni ő sem képes a forgatókönyvet. Több

Értékelés: 7.5/10
(2015. 10. 16.)
A jelenkor Rockyját Billy Hope-nak hívják, és méltó utódnak bizonyul. (75/100) Több