Mélyütés

(Southpaw)

mamiéstöti2  2016. 08. 05.

Jake Gyllenhaal legjobb filmje, amit láttam. Egy igazi szívszorító történet, hogy milyen könnyen elveszítheti az ember mindenét, egy apró rossz döntés miatt.

dulkap  2016. 08. 26.

Antoine Fuqua Millió dolláros bébi-je, csak fordított időrendben. Hitetlen boksz-jelenetek és annyi erőltetett drámaiság, amit egy filmbe csak el lehet képzelni, mindezt kliséhegyekkel megtámasztva. Gyllenhaal jó, de ő sem menti meg a filmet az izzadságszagtól. Mintha az egyetlen cél az lett volna, hogy csináljunk egy nagyon mély drámát a következő receptből: vegyük a klasszikus boksz filmek kliséit, dobjunk egy kalapba rengeteg személyes drámát, szerezzünk pár jó nevet, pár cameot és rapzenét. Sokat nem vártam a filmtől, de ennél azért többet.

HercegPeter  2016. 12. 02.

Kicsit Rocky feelingje van, de semmiképp sem utánzat. Jake Gyllenhaal játéka nagyon tetszik. A film megmutatja, hogy mindenki maga irányítja a sorsát és hogy ha van erőnk és valaki aki támogat, akkor bármilyen mélyről fel lehet állni. Nem a legjobb sport-dráma kategóriában, de nem is a rosszabbak közül való.

Orosz István  2016. 07. 05.

Nekem nagyon tetszett a film, van benne dráma akció, mondanivaló hogyan lehet a bizonyos csúcsról egy rossz lépés miatt lecsúszni.

andor50  2016. 04. 17.

Jake Gylenhall most is hozza a formáját és nagyon jól játszik, Érdekes történet, viszont eléggé ingadozik, nem teljesen áll össze egy teljes egésszé. Mintha a film eleje egy másik film lenne mint a vége. De amúgy nagyon megható és nem szokványos az első fele, a második már kicsit követi az elődjeit.

Oona Laurence
Beau Knapp
Smoking Barrels: Mélyütés
Ennyire kiszámítható film ritkán tud ekkora minőséget hozni. Aki nekiül, az készüljön fel rá, hogy alapvetően semmi maradandóval nem fog gazdagodni, de a remek verekedések, Gyllenhaal pazar (és remélhetőleg Oscar-várományos alakítása) és az általános színvonal miatt megbánni sem fogja senki, hogy megnézte.
Hetediksor: Mélyütés
Sajnos most tárgyalt filmünk ringjében nem az ütések kemények, hanem az, hogy ennyi klisét bele lehetett sűríteni két óra hosszába. Hiába a megszámlálhatatlan mennyiségű kocka Jake Gyllenhaal hasán és hiába a kiváló színészi alakítás, megmenteni ő sem képes a forgatókönyvet.
Movieaddicts: Fear No Man
Jake Gyllenhal fantasztikus metamorfózisa elfeledteti velünk a film összes hibáját, és elégedetten állunk fel a moziszékünkből.

Forest Whitaker csak az 52. perc után tűnik fel a filmben.

Lupita Nyong'o alakította volna Angela Rivera szerepét, ám végül visszaadta a szerepet, hogy szerepelhessen a Star Wars - Az ébredő Erő-ben (2015).

Jake Gyllenhaal a szerep megformálásához Miguel Cotto profi ökölvívót vette alapul.