Creed II.

Laca//Ho/rr/oR//   2019. 03. 14.
A félelemből táplálkozva!

Kíváncsiságból elolvastam jó pár véleményt, kritikát, mégis ki mit gondol a 2. részről. Az emberek értékelése eléggé megoszlik. Először is azt emelném ki, hogy én nem igazán szeretem a sport drámákat, de ez a film az elejétől a végéig megfogott, sőt szabályszerűen átéreztem az egész hangulatát, a karakterek fájdalmát, mely végig kísér a film során. Jó volt látni, ki miért küzd, mindenkinek van egy mély sebe, amit élete során kapott és próbálják kiküszöbölni a jelenlegi problémáikat, legyen szó Creed fiáról és riválisáról, Dragoról. Sokak szerint egy átlagos boxfilmről van szó, de szerintem ez több annál; ha sikerült a mondanivalóját megragadni, mivel volt belőle bőven és ezért köszönet Steven Caple Jr. rendezőnek. Sylvester Stallone és Dolph Lundgren csöndes, megfontolt, sokatmondó karaktere mindent elmondott a film mivoltáról, de aki látta a Rocky filmeket, tudja, miről is van szó (1985). Maga a film jól összerakott, látványban, kidolgozásban gazdag, érzelemdús 2 órás valóság, mivel a mindennapi fájdalmakról, csalódottságról tesz tanúbizonyságot. Megérdemelte a magas értékelést és természetesen csak ajánlani tudom.

dailyfilmsan   2019. 03. 26.

Nem volt rossz, de az első részét kicsit jobbnak tartom. Voltak benne klisés részek, és kicsit bizarr volt, hogy a Rocky filmből ismert felfutós jelenetet játszották a turisták a Rocky szobornál... A bunyós részek viszont jók voltak, feszített tempó, és volt egy kis lélektana is az egésznek. Rocky-t viszont papa szerepbe bújtatták, lehet túlságosan is.

HETEDIK   2018. 12. 22.

Egy átlagos boxfilm, ami teljes mértékben a Rocky 4-ről lett lemásolva, csak itt Drago és Apollo fiai harcolnak egymással. Nem csodálom, hogy Stallone nem vállal több részt, kezd már ez nagyon izzadságszagú lenni...

Thibo84   2019. 05. 12.

Olyan, mintha a Rocky hármat és a négyet gyúrták volna össze. Bár ez inkább a film javára válik, szerintem. Van benne pár korábbi visszatérő színész benne, és itt nem csak Dolph Lundgrenre gondolok, ami szintén egy jó kis nosztalgikus élményt ad.

Norbert93   2019. 03. 17.
A vége mindenért kárpótol

:::A HOZZÁSZÓLÁS CSELEKMÉNYLEÍRÁST TARTALMAZHAT::: Kicsit unalmasra sikerült Creed karakterének mélyítése. Valljuk be, szép családi élet elébe néz a karakter, de számomra teljesen érdektelenül lett tálalva. Victor Drago megegyezik egy fadarabbal, kb. annyira jó karakter. A „nagy” edzős jelenet gyakorlatilag szintén megegyezik a nullával. Creed rapp/trap bevonulója a végén szerintem nagyon gázra sikeredett, de szerencsére innentől már a film komolyabban veszi magát és gyakorlatilag nem tudok hibát említeni. A mérkőzés szépen kivitelezett és látványos, kicsit meglátjuk Ivan Drago emberi oldalát és szánalmat/sajnálatot érzünk a szántatott sorsú Victor iránt. Külön tetszett az utolsó menetben, amikor Creed átveszi Rocky nyers, fékezhetetlen stílusát és összetöri az ellenfelét. A vége minden hibáért kárpótol, ha úgy lett volna lezárva, mint ahogy elkezdte, akkor 2 csillagot kapott volna, de szerencsére nem úgy történt, mint vártam. A bunyó valószínűleg sosem lesz olyan legendás, mint a régi Rocky vs Drago, de ettől függetlenül teljesen egyben volt.

Dolph Lundgren

Egy sematikus, klasszikus folytatás, amely tovább viszi az első részben létrehozott kiváló karaktereket, bővíti a repertoárját, és egyaránt épít a múltra és a jövőre – egyelőre sikerül a hibák ellenére is diadalt aratnia, viszont a készítőknek ügyelnie kell arra, hogy a jövőben ne a klisék győzedelmeskedjenek. több»

Álmomban sem gondoltam volna, hogy a 2019-es év első csalódása a Creed II. lesz. Voltak ugyan kétségeim, mivel egy teljesen ismeretlen rendező vette át a gyeplőt Ryan Coglertől, de úgy gondoltam, hogy meg tudja majd ugrani az akadályt, de sajnos nem így lett. 2015-ben a 29 éves Ryan Cogler üstötösként robbant be a filmiparba a Creed című alkotással, ami képes volt megújítani a kissé megkopott Rocky-szériát, és elnyerte mind a nézők, mind a kritikusok szívét is. Sajnos ez Steven Caple Jr. filmjéről nem mondható el, mikor kijöttem a vetítésről sajnáltam azt a 2 órát, amit a Creed II. megtekintésére pazaroltam, A legnagyobb baj az, hogy hiányzik a szív belőle, és néha olyan, mintha egy brazil szappanoperát néznénk. A karakterek két dimenziósak, a dialógusok botrányosan közhelyesek, a zene nem passzol a filmhez, a történetről meg inkább ne is beszéljünk. több»

A Creed 2 nagy részben lassú, így kifejezetten mély érzésűnek mutatja magát és tele van vívódással, de ha feltesszük azt a kérdést, hogy na akkor mi is volt itt a kulcsérzelem…? akkor mégsem tudunk egy határozott kulcsérzelmet megnevezni. több»

Michael B. Jordan nagyon intenzív fizikai edzésen ment keresztül, hogy hitelesen tűnjön fel a boxoló Adonis Creed szerepében. Naponta kétszer-háromszor edzet, csak csirkét, barna rizst és brokkolit evett, miközben napi öt liter vizet fogyasztott és semmi cukrosat nem evett, a kenyeret, a tésztát és a tejtermékeket, főként a sajtot kiiktatta az étrendjéből.

(dailyfilmsan )

Tessa Thompson a való életben zenész családból származik. A filmhez 3 dalt is írt a színésznő, akinek a karaktere nem mellesleg egy énekesnő, így érthető, miért áll ennyire jól neki a szerep.

(dailyfilmsan )

A filmben Ludmillát, Ivan Drago volt feleségét alakító Brigitte Nielsen a való életben Sylvester Stallone exneje. A Rocky 4 (1985) forgatása után házasodtak össze, de 2 év után elváltak.