Filmek:
2019
2020
2021

HETEDIK   2018. 12. 22.

Egy átlagos boxfilm, ami teljes mértékben a Rocky 4-ről lett lemásolva, csak itt Drago és Apollo fiai harcolnak egymással. Nem csodálom, hogy Stallone nem vállal több részt, kezd már ez nagyon izzadságszagú lenni...

MMcFly2015   2019. 01. 04.
Az év első zseniális filmje

Mint Rocky rajongó a szokásos éves maratonom után, alig vártam a premierlistán a CREED nevet. Szerencsére nem jutott a történet olyan mély gödörbe, mint anno a Rocky ötödik részénél, amit a fanatikusok is úgy kezelnek, mintha nem is lenne. Közel áll hozzám a - sokak által lehúzott - negyedik rész, és szerencsére a Creed 2, ennek a filmnek a vázára építkezett, nem is rosszul. Dolph Lundgrent még nem sikerült ennyire erős alakításba látnom, most tisztelgek az öreg elött, mert kis túlzással de annyira volt a film motorja és kulcsfigurája; mint Sly. A film szerkezetileg a jól bevált recept szerint működik - hogy őszinte legyek a 8 filmből minimum 6 hasonló bonyodalmakkal rendelkezik - de az al... több»

Filmdoki   2019. 01. 22.
A második menet

2015-ben Creed bajnok lett, hiszen rendkívül ízlésesen vitte tovább a Rocky hagyatékot. A folytatás nem is volt kérdés, így 2018-ban Adonis újra ringbe szállt. Míg a Creed leginkább az első Rocky filmre hasonlított, addig a Creed II a Rocky II. III. és IV. részeit idézi meg, ez utóbbit nem mellesleg egész konkrétan. A Rocky II-höz hasonlóan itt is még nagyobb szerepet kap a dráma. Creed belső vívódása még inkább kibontásra kerül, valamint a családi gondok is felütik fejüket. Előbbi elengedhetetlen része a filmnek, és Adonis mélypontra jutása majd küzdeni akarása hihetetlen mód fel tudja tüzelni a nézőt. A sivatagi tréning pedig egyszerűen pompás! Jó adag adrenalint pumpál a nézőbe a nagy fin... több»

tooker   2019. 01. 11.

A minap láttam a moziban, egy átlagosnak mondható sport filmről beszélhetünk, voltak hiányosságai de összességében lekötötte a figyelmemet. Érdemes megnézni.

lauralaura   2019. 01. 12.

Maga a film egy szokásos jó boxfilm, teljesen korrekten meg van csinálva, érdemes megnézni!

Dolph Lundgren

Egy sematikus, klasszikus folytatás, amely tovább viszi az első részben létrehozott kiváló karaktereket, bővíti a repertoárját, és egyaránt épít a múltra és a jövőre – egyelőre sikerül a hibák ellenére is diadalt aratnia, viszont a készítőknek ügyelnie kell arra, hogy a jövőben ne a klisék győzedelmeskedjenek. több»

Álmomban sem gondoltam volna, hogy a 2019-es év első csalódása a Creed II. lesz. Voltak ugyan kétségeim, mivel egy teljesen ismeretlen rendező vette át a gyeplőt Ryan Coglertől, de úgy gondoltam, hogy meg tudja majd ugrani az akadályt, de sajnos nem így lett. 2015-ben a 29 éves Ryan Cogler üstötösként robbant be a filmiparba a Creed című alkotással, ami képes volt megújítani a kissé megkopott Rocky-szériát, és elnyerte mind a nézők, mind a kritikusok szívét is. Sajnos ez Steven Caple Jr. filmjéről nem mondható el, mikor kijöttem a vetítésről sajnáltam azt a 2 órát, amit a Creed II. megtekintésére pazaroltam, A legnagyobb baj az, hogy hiányzik a szív belőle, és néha olyan, mintha egy brazil szappanoperát néznénk. A karakterek két dimenziósak, a dialógusok botrányosan közhelyesek, a zene nem passzol a filmhez, a történetről meg inkább ne is beszéljünk. több»

A Creed 2 nagy részben lassú, így kifejezetten mély érzésűnek mutatja magát és tele van vívódással, de ha feltesszük azt a kérdést, hogy na akkor mi is volt itt a kulcsérzelem…? akkor mégsem tudunk egy határozott kulcsérzelmet megnevezni. több»

A film bunyós részeit az Anthony Joshua vs Joseph Parker meccs estéjén, 2018. március 31-én vették fel.

A filmet eredetileg Sylvester Stallone rendezte volna, de végül úgy döntött, hogy nem vállalja a direktori feladatot, és csak a szerepre koncentrál.

Az UFC sztárja, Sage Northcutt keményen kampányolt a közösségi médiában, hogy ő játszhassa el Ivan Drago fiát.