Creed II.

Creed II

A film összbevétele 214 015 889 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 99 889 179 forintot termelt.

Michael B. Jordan nagyon intenzív fizikai edzésen ment keresztül, hogy hitelesen tűnjön fel a boxoló Adonis Creed szerepében. Naponta kétszer-háromszor edzet, csak csirkét, barna rizst és brokkolit evett, miközben napi öt liter vizet fogyasztott és semmi cukrosat nem evett, a kenyeret, a tésztát és a tejtermékeket, főként a sajtot kiiktatta az étrendjéből. Szerző: dailyfilmsan

Tessa Thompson a való életben zenész családból származik. A filmhez 3 dalt is írt a színésznő, akinek a karaktere nem mellesleg egy énekesnő, így érthető, miért áll ennyire jól neki a szerep. Szerző: dailyfilmsan

A filmben Ludmillát, Ivan Drago volt feleségét alakító Brigitte Nielsen a való életben Sylvester Stallone exneje. A Rocky 4 (1985) forgatása után házasodtak össze, de 2 év után elváltak. Szerző: dailyfilmsan

A film bunyós részeit az Anthony Joshua vs Joseph Parker meccs estéjén, 2018. március 31-én vették fel. Szerző: hp

A filmet eredetileg Sylvester Stallone rendezte volna, de végül úgy döntött, hogy nem vállalja a direktori feladatot, és csak a szerepre koncentrál. Szerző: hp

Az UFC sztárja, Sage Northcutt keményen kampányolt a közösségi médiában, hogy ő játszhassa el Ivan Drago fiát. Szerző: hp

A Rocky III után a Creed 2-ben visszatér a Dolph Lundgren által alakított Ivan Drago karaktere. Szerző: hp

A Rocky Balboa után ismét Milo Ventimiglia alakítja a Stallone által játszott karakter fiát, Robert Balboát. Szerző: hp

A film forgatása 2018. márciusában kezdődött meg és június 7-én ért véget. A forgatási helyszínek között szerepelt Philadelphia (Pennsylvania állam) és Port Richmond is.Szerző: hp

Ivan Drago fiát a filmben egy valódi boxoló, Florian Munteanu alakítja.Szerző: ArpiHajdu és Réci