Creed: Apollo fia

ZeroHero   2019. 09. 27.

A folytatasok folytatasainak spinoffja, amiben minden Stallone ala van teve. A film nem rossz, de nekem kicsit sok a monolog, a tavolba meredes, a multon valo ragodas es az, hogy csodalnunk kellene az oreg Rockyt. Michael B Johnson viszont remek.

Filmdoki   2019. 01. 21.

Rocky újratöltve

Szkeptikusan olvastam anno a híreket: tovább viszik Rocky történetét, egészen pontosan Apollo fiára fog koncentrálni az új film. Azonnal felmerült bennem a kérdés: Miért? Miért kell ez? Láttam lelki szemeim előtt, hogy egy ostoba, felturbózott filmet... teljes kritika»

Deku   2017. 08. 17.

Sylvester Stallone egész jó volt itt is és apróbb hibákat elnézve egész nézhető. Ez a film nem lett egy nagy alkotás, de itt most nem is éreztem ezt problémának.

HercegPeter   2016. 12. 06.

Előre szólok! Spoiler-veszély! Próbáltam úgy nézni, mintha semmi köze sem lenne a Rocky filmekhez. Majdnem sikerült. Az utolsó menetben mikor megszólalt a dal akkor jött fel bennem igazán az eredeti érzése. A szinkronnal szemben vegyes érzéseim vanna... több»

Thibo84   2016. 06. 14.

A Rocky filmeket láttam, de a zenéjén kívül, más nem hagyott bennem mély nyomot. De a Creed zseniális lett, kár hogy a magyar szinkronhangokat ennyire nem találták el.

dailyfilmsan   2018. 09. 10.

Jó volt, tetszett. Nem volt az a hűű-hoo-haa film de azért jó volt nézni. Jó volt visszazuhanni Rocy Balboa kultuszába és újra látni kicsit öregen és megkopottan a box királyát. Tetszett hogy nem a 100% -os happy end-re ment a film, hanem szépen építette ki a saját kis tanulságát.

Sabnock Sanatory   2019. 08. 31.

Talán a Rocky sorozat leggyengébb láncszeme.Stallone is túltolja a szerepét egy kicsit,és a fekete srác,az a M.B. Jordan egy nagyon gyenge színész,ha lehet annak nevezni. Kár érte,nagyon lecsúszott a színvonal.

Ryan Coogler
Tony Bellew
Phylicia Rashād
Phylicia Rashād
Tony Bellew
Sylvester Stallone

A film összbevétele 173 567 581 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 12 733 700 forintot termelt. A hazai mozik összesen 12 292 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Ahhoz, hogy a Creed: Apollo fia elkészülhessen, leginkább a rendező, Ryan Coogler kitartása és meggyőző ereje kellett, mivel Stallone a maga részéről lezártnak tekintette a Rocky-szériát. Coogler (aki elmondta, hogy a Rocky-filmek óriási hatással voltak rá) azonban annyira kitartó volt, hogy egy személyes találkozót is kiharcolt Stallonéval, amelyen meggyőzte a színészt, hogy szerepeljen a filmben.

Van egy rejtett utalás a Rocky első részére, ugyanis Adonis egyik edzős mezén ez a felirat áll: "Miért akarsz bokszolni? Mert énekelni nem tudok.". Ez a mondat az első filmben hangzott el.

A folytatás egyetlen akadálya, hogy Ryan Coogler leszerződött a Marvelhez, az új Black Panthert forgatni, így egy ideig biztos nem ér rá.

Rocky-n kívül más szereplő nem tűnik fel ebben a filmben az előző részekből.

Jordant a forgatás alatt esetenként valójában is kiütötték.

Sly akarta ráadni Jordan-re a csillagos-sávos rövidnadrágot, a legenda továbbvitele céljából, mivel ezt viselte annak idején Apollo, majd később Rocky is.

Ryan Coogler első filmjében is Michael B. Jordan volt a főszereplő.

Sly válaszával megvárta, hogy Ryan Coogler első filmje, a Fruitvale Station, hogy sikerül és csak ezután bólintott rá.

Sly 2006-ban lezártnak tekintette a Rocky sorozatot és többször visszautasította a forgatókönyv elolvasását, ám végül csak rávették, hogy elolvassa, és úgy tűnik tetszett neki.

Adonis Johnson a film derekán (kb. a 45. percnél) A keresztapából idéz (egy poén erejéig).

(Pillcsi29)

Maga Sylvester Stallone sem gondolhatta 1976-ban, hogy a Rocky kultusz még negyven év múlva is tündökölni fog, ráadásul nem is akárhogy, hanem a régi fényében. A sorrendben hetedik film a legjobb rész az Oscar-díjas első epizód óta. több»

Vannak címek, amik már a második rész után leáldoznak, ám Rocky Balboa, vagy éppen Apollo Creed története 40 év után is ugyanannyira fantasztikus. Kötelező.

Minden Rocky és boksz rajongónak kötelező, de mindenki másnak is érdemes megnéznie. több»