Creed: Apollo fia

Deku   2017. 08. 17.

Sylvester Stallone egész jó volt itt is és apróbb hibákat elnézve egész nézhető. Ez a film nem lett egy nagy alkotás, de itt most nem is éreztem ezt problémának.

HercegPeter   2016. 12. 06.

Előre szólok! Spoiler-veszély! Próbáltam úgy nézni, mintha semmi köze sem lenne a Rocky filmekhez. Majdnem sikerült. Az utolsó menetben mikor megszólalt a dal akkor jött fel bennem igazán az eredeti érzése. A szinkronnal szemben vegyes érzéseim vannak. Stallone-hoz illik Gesztesi hangja, de a szerephez talán nem. Bár Rocky karaktere is mintha változott volna egy kicsit, igaz ez az is eredményezheti, hogy most már tényleg senki sincs mellette. Sem Paulie, sem a fia. Én rák helyett valami mást találtam volna ki, például valami agyi problémát, amit a sok bekapott ütés váltott ki. A betegség szerepe szerintem az volt, hogy átadja a terepet a új nemzedéknek, de úgy, hogy Rocky-nak is jusson egy kis harc. Az viszont tetszett, hogy ugyanúgy Szabó Máté volt Dony hangja, mint a 6. részben a fiának. Aki szereti a Rocky filmeket annak talán ez feltűnt és egyből közelebb érezte egymáshoz a karaktereket. Általában a boxoló élete a drámai itt viszont az edzőé volt az. A srácnak egy-két veszekedést leszámítva semmi gondja nem volt az egész film alatt. Maga a meccs nem volt különleges, egy (az ilyen témájú filmekhez mérten) átlagos mérkőzés volt. Mindent összevetve jó volt, de szerencse, hogy ez már nem Rocky néven futott.

mdlg4th   2016. 02. 04.

Ezt el se tudom képzelni miért kellett. Az első jó pár perc után sem tudtam magamhoz térni és szeretni a filmet. Sőt még utána is kellett egy kis idő mire rájöttem, hogy ennek se eleje se vége. Ha teheted hagyd ki inkább.

nanita95   2018. 09. 10.

Jó volt, tetszett. Nem volt az a hűű-hoo-haa film de azért jó volt nézni. Jó volt visszazuhanni Rocy Balboa kultuszába és újra látni kicsit öregen és megkopottan a box királyát. Tetszett hogy nem a 100% -os happy end-re ment a film, hanem szépen építette ki a saját kis tanulságát.

VFTS   2016. 07. 26.

Kicsit olyan, mint a Star Wars 7., ami jó volt az előző részekben az gyúrjuk össze egy filmé. Sztoriban nincs semmi új, látvány is a megszokott, de ezektől eltekintve nézhető a film. Ha nem akarod külön megnézni az összes korábbi filmet, nézd meg ezt!

Ryan Coogler
Tony Bellew
Phylicia Rashād
Phylicia Rashād
Tony Bellew
Sylvester Stallone

Maga Sylvester Stallone sem gondolhatta 1976-ban, hogy a Rocky kultusz még negyven év múlva is tündökölni fog, ráadásul nem is akárhogy, hanem a régi fényében. A sorrendben hetedik film a legjobb rész az Oscar-díjas első epizód óta. több»

Vannak címek, amik már a második rész után leáldoznak, ám Rocky Balboa, vagy éppen Apollo Creed története 40 év után is ugyanannyira fantasztikus. Kötelező.

Minden Rocky és boksz rajongónak kötelező, de mindenki másnak is érdemes megnéznie. több»

Ahhoz, hogy a Creed: Apollo fia elkészülhessen, leginkább a rendező, Ryan Coogler kitartása és meggyőző ereje kellett, mivel Stallone a maga részéről lezártnak tekintette a Rocky-szériát. Coogler (aki elmondta, hogy a Rocky-filmek óriási hatással voltak rá) azonban annyira kitartó volt, hogy egy személyes találkozót is kiharcolt Stallonéval, amelyen meggyőzte a színészt, hogy szerepeljen a filmben.

(ArpiHajdu és Réci )

Van egy rejtett utalás a Rocky első részére, ugyanis Adonis egyik edzős mezén ez a felirat áll: "Miért akarsz bokszolni? Mert énekelni nem tudok.". Ez a mondat az első filmben hangzott el.

(ArpiHajdu és Réci )

A folytatás egyetlen akadálya, hogy Ryan Coogler leszerződött a Marvelhez, az új Black Panthert forgatni, így egy ideig biztos nem ér rá.

(mamiéstöti2 )