Vélemények: Creed: Apollo fia (2015)

drg0602   2021. 05. 23.

Szerintem jó film. Semmi extra, azt kaptam, amit vártam. Aki szereti a Rocky stílusú filmeket, annak mindenképp érdemes megnézni. 10/10

Filmdoki   2019. 01. 21.

Rocky újratöltve

Szkeptikusan olvastam anno a híreket: tovább viszik Rocky történetét, egészen pontosan Apollo fiára fog koncentrálni az új film. Azonnal felmerült bennem a kérdés: Miért? Miért kell ez? Láttam lelki szemeim előtt, hogy egy ostoba, felturbózott filmet... teljes kritika»

Sabnock Sanatory   2019. 08. 31.

Talán a Rocky sorozat leggyengébb láncszeme.Stallone is túltolja a szerepét egy kicsit,és a fekete srác,az a M.B. Jordan egy nagyon gyenge színész,ha lehet annak nevezni. Kár érte,nagyon lecsúszott a színvonal.

Yosihiro   2019. 04. 30.

Creed-Rocky

Most sikerült ezt a filmet megtekintenem. Izgatottan ültem le megnézni, hiszen a Rocky filmek a kedvencek között vannak. Mikor elindult a film és S. Stallone magyar hangját meghallottam, sajnos már nem az az érzés fogott el, mint a Rocky filmeknél. Szerintem nem jó a így a magyar szinkron, nekem nem tetszik, valahogy nem jön át a Rocky érzés és hangulat. Bár a film most nem is Rockyról szólt, de mégis vezető szerepet játszott. A történetet én a Rocky folytatásának tartom. Azt hiszem, ebből a szempontól jól sikerült. Apolló fia remek választás abban, hogy Balboa újra a box közelébe kerüljön. A történet fel volt építve, és Apolló fia is remekül játszott a filmben. Plusz, hogy épp most ismerkedik meg a szerelmével, azt hiszem, ez is egy pozitívum lehet a filmben. A box jelenetek, azt hiszem, a mostani technológiának köszönhetően igen magasra tették a lécet, és szerintem jól sikerültek. Összességében a film képi és hanghatása remek (ha nem szinkronosan nézem ), a szereplők, úgy érzem, átlagon felül teljesítenek, és emiatt egy amolyan alapműnek érzem a Creed "trilógiában", ha lesz ilyen . Csak ajánlani tudom mindenki számára, remek kikapcsolódás. Üdv, Yosi

Thibo84   2016. 06. 14.

A Rocky filmeket láttam, de a zenéjén kívül, más nem hagyott bennem mély nyomot. De a Creed zseniális lett, kár hogy a magyar szinkronhangokat ennyire nem találták el.

Deku   2017. 08. 17.

Sylvester Stallone egész jó volt itt is és apróbb hibákat elnézve egész nézhető. Ez a film nem lett egy nagy alkotás, de itt most nem is éreztem ezt problémának.

HercegPeter   2016. 12. 06.

Előre szólok! Spoiler-veszély! Próbáltam úgy nézni, mintha semmi köze sem lenne a Rocky filmekhez. Majdnem sikerült. Az utolsó menetben mikor megszólalt a dal akkor jött fel bennem igazán az eredeti érzése. A szinkronnal szemben vegyes érzéseim vanna... több»

dailyfilmsan   2018. 09. 10.

Jó volt, tetszett. Nem volt az a hűű-hoo-haa film de azért jó volt nézni. Jó volt visszazuhanni Rocy Balboa kultuszába és újra látni kicsit öregen és megkopottan a box királyát. Tetszett hogy nem a 100% -os happy end-re ment a film, hanem szépen építette ki a saját kis tanulságát.

ZeroHero   2019. 09. 27.

A folytatasok folytatasainak spinoffja, amiben minden Stallone ala van teve. A film nem rossz, de nekem kicsit sok a monolog, a tavolba meredes, a multon valo ragodas es az, hogy csodalnunk kellene az oreg Rockyt. Michael B Johnson viszont remek.

MMcFly2015   2016. 01. 03.

Őszintén szólva nekem vegyes érzelmeim vannak ezzel a filmmel kapcsolatba, és ezt egy Rocky rajongóként mondom. Az 5. rész kivételével mindegyik Rocky film szenzációs, sőőt a Rocky Balboa címre hallgató 6. rész nagyon kellemes csalódás volt. Itt ugya... több»

rainman   2016. 11. 19.

Ha tízen-huszonévesként most először láttam volna Rocky filmet, akkor talán ez lehetne A ROCKY! De Rocky ma már legenda, Rocky már 40 éves, és ez a hetedik film, ami belőle táplálkozik. Én pedig természetesen ezekhez a Rocky filmekhez mérem. Jelentem... több»

VFTS   2016. 07. 26.

Kicsit olyan, mint a Star Wars 7., ami jó volt az előző részekben az gyúrjuk össze egy filmé. Sztoriban nincs semmi új, látvány is a megszokott, de ezektől eltekintve nézhető a film. Ha nem akarod külön megnézni az összes korábbi filmet, nézd meg ezt!

Borga   2016. 11. 23.

A Creed bunyós jelenetei elképesztően jól lettek leforgatva, csak ámultam, magával ragadó volt. Stallone alakítása kellően kifinomult és erőteljes, le a kalappal, szuper színész.

D. Wolfe   2016. 04. 29.

Szerintem egy hangyányit elmaradt a Rocky Balboától, de ettől függetlenül is fantasztikus film, amiben Stallone olyan alakítást produkál, aminek láttán mindenki letette az állát. A vágatlan bokszmérkőzés igazi filmtörténelem, de emellett elismerés il... több»

Timike   2016. 08. 05.

Én többet vártam tőle, már nem azért mert Sly Golden Globot kapott érte, hanem csak úgy. Eléggé hosszúra sikeredett és a boksz nem annyira hangsúlyos, mint várná az ember. Nyomják az arcomba és kész.

Ragemarci   2016. 01. 03.

Jó kis film, ez a Rocky franchise olyan, mint a jó bor. A két főszereplő között működik a "kémia", már-már átmennek néha buddy movie-ba. A bajom, hogy sajnos a boksz is inkább Rocky, mint real.

Döme   2016. 07. 18.

Csalódás. Rossz élmény. Mondhatom magam Rocky filmeket kedvelő embernek. Annyira kedvelőnek , hogy a hatodik Rocky film is komolyan megmozgatott, pedig arra sokan mondták , hogy már nem kéne. De szerintem nagyon is kellett ! És jó volt ! Ez viszont t... több»

Gábor Rózsa   2017. 01. 30.

Nem vagyok nagy Rocky rajongó. De ez a film kifejezetten jól kezelte ez a boxos, motivációs gyakorlatilag már totálisan lerágott csontot. Kellemes és fordulatos volt a történet nem unatkoztam. Szórakoztatott és komolyan tudtam venni.

adamkatka   2016. 10. 03.

Erősen túlértékelt film. Unalmas, kiszámítható, sablonos. Minden jelenete mintha koppintás lenne valahonnan. Nincs mélysége a filmnek, igen felületes, üresjáratokkal teli és a színészek is átlagosak.

mrfaktor   2016. 04. 30.

Nem rajongok a sportfilmekért, de valahogy a Creed több, mint egy sportfilm. Film útkeresésről, hitről, kitartásról. Sylvester Stallone méltán érdemelte volna meg az Oscar díjat, hitelesen alakítja a megöregedett egykori bokszolót. A zenéje is kiváló.

angel001   2016. 04. 30.

Biztos jó film annak aki szereti a boxot, a Rocky Balboa sorozatot, annak kihagyhatatlan darab.Végignéztem a párom kérésére, örömére, de ennyi soha többet boxolos filmet!Számomra szörnyen unalmas volt.

portal91   2016. 06. 27.

Megnéztem, de valahogy nem éreztem a Rocky feelinget, sokkal inkább mintha egy drámainak látszó tini filmet néztem volna Stallone-val. Vannak jó pillanatai, de nem a legjobb, de azt sem mondom, hogy rossz irányba indult el a sztori.

Ancsus   2017. 02. 08.

Közepes filmélményként tekintek a Creed: Apollo fiára, kategóriában voltak azért ennél már sokkalta jobban sikerült darabok. Ez maximum egy egyszer nézhető alkotás, mély nyomot nem hagy az emberben.

Mulds   2016. 06. 11.

Végre valami igazán használható. Látványvilágban egész kellemeset alkottak, zenei világa is igazán jó lett és ne felejtsük el a történetet. Szerintem zseniális amit létrehoztak.

punktum   2016. 06. 25.

Én eléggé untam, valahogy sok volt a duma és kevés a box. Kicsit soknak találtam, hogy Rocky rákos, a barátnő el fogja veszíteni a hallását.

RobThe10   2016. 02. 08.

Gyerekkorom óta nagy Rocky rajongó vagyok, imádom Stallone-t, bármiben is játszon. Ez most is így volt. Elképesztő folytatást kaptunk egy mellékszálon... Gyönyörű fim!

tamas84   2016. 02. 14.

Ugyanaz a recept, mint régen, és persze ehhez jönnek a hiteltelen bokszolós jelenetek, amikor annyi ütést kapnak be, amitől mindenki már rég KO-zott volna, de ezek még keménykednek. Okés, el lehet ezt nézni, meg ettől függetlenül nem rossz film ez azért.

KrisztiEsLaci   2016. 04. 23.

Aki nem szerette a Rocky sorozatot, az gyorsan lépjen is tovább! Aki viszont rajongó, de legalábbis tetszett neki, az nem fog csalódni! Méltó lezárása a Rocky-korszaknak, és méltó megkezdése (remélem!!!) a Creed-érának. Az utolsó menetnél, mikor felcsendül a Rocky-filmek klasszikus himnusza, garantált a lúdbőr!

DrPepper11111   2016. 04. 21.

Szomorú, hogy premier hétvégén a moziban 10 ember volt rajtunk kívül. Ugyanis ez egy ízig-vérig Rocky film, nagyon a hatása alá kerültem. Boxfilmek rajongóinak kötelező darab.

Robi   2018. 07. 26.

Ez a film nekem mély csalódást okozott az eleje nem volt rossz de a közepe felé ráébredek hogy a főszereplő creed fia ellenszenves karakater. Túl sablonos tipikus ha boxoló akkor persze mért is legyen normális élete mindenféleképpen legyen intézetben... több»