Közösség

Vélemény:

 

85 Creed: Apollo fia

(2015)

Creed: Apollo fia

 
HercegPeter   2016.12.06 14:38
0

Előre szólok! Spoiler-veszély!
Próbáltam úgy nézni, mintha semmi köze sem lenne a Rocky filmekhez. Majdnem sikerült. Az utolsó menetben mikor megszólalt a dal akkor jött fel bennem igazán az eredeti érzése. A szinkronnal szemben vegyes érzéseim vannak. Stallone-hoz illik Gesztesi hangja, de a szerephez talán nem. Bár Rocky karaktere is mintha változott volna egy kicsit, igaz ez az is eredményezheti, hogy most már tényleg senki sincs mellette. Sem Paulie, sem a fia. Én rák helyett valami mást találtam volna ki, például valami agyi problémát, amit a sok bekapott ütés váltott ki. A betegség szerepe szerintem az volt, hogy átadja a terepet a új nemzedéknek, de úgy, hogy Rocky-nak is jusson egy kis harc. Az viszont tetszett, hogy ugyanúgy Szabó Máté volt Dony hangja, mint a 6. részben a fiának. Aki szereti a Rocky filmeket annak talán ez feltűnt és egyből közelebb érezte egymáshoz a karaktereket. Általában a boxoló élete a drámai itt viszont az edzőé volt az. A srácnak egy-két veszekedést leszámítva semmi gondja nem volt az egész film alatt. Maga a meccs nem volt különleges, egy (az ilyen témájú filmekhez mérten) átlagos mérkőzés volt. Mindent összevetve jó volt, de szerencse, hogy ez már nem Rocky néven futott.