Közösség

Vélemény:

 

85 Creed: Apollo fia

(2015)

Creed: Apollo fia

 
rainman   2016.11.19 18:13
0

Ha tízen-huszonévesként most először láttam volna Rocky filmet, akkor talán ez lehetne A ROCKY! De Rocky ma már legenda, Rocky már 40 éves, és ez a hetedik film, ami belőle táplálkozik. Én pedig természetesen ezekhez a Rocky filmekhez mérem. Jelentem a tisztelet megvan az elődök iránt, és teszi ezt úgy, hogy szívemnek mindig kellemes kis nosztalgiafaktort is beépít a történetbe. De mindamellett eléggé mai is, a hip-hop aláfestésével. A célközönséggel nem vagyok tisztában: akik ismerik az előzményeket, azok értékelik igazán, de mindeközben a mai fiatalságnak szól elsősorban, azaz mindenki találhat benne értékeket és negatívumokat egyaránt. Tetszett alapvetően, de mivel a klasszikus 1976-os Rocky és folytatásai végig követték kamasz éveimet, így azok előnnyel indulnak, és győztesként is futnak be, de nem sokkal lemaradva mögöttük lohol e legújabb Rocky darab, azaz a Creed! Stallone mindenesetre hatalmasat játszik benne, de a főszereplő Michael B. Jordan is odateszi magát. Van dráma (bár jóval sekélyesebb, mint a 76-os Rockyban), és fejlődéstörténet, és persze a kötelező „nagy meccs”! Tartalmas két óra, megéri megnézni!