Közösség

Vélemény:

 

83 Creed II.

(2018)

A félelemből táplálkozva!

 
Laca//Ho/rr/oR//   2019.03.14 21:04
1

Kíváncsiságból elolvastam jó pár véleményt, kritikát, mégis ki mit gondol a 2. részről. Az emberek értékelése eléggé megoszlik. Először is azt emelném ki, hogy én nem igazán szeretem a sport drámákat, de ez a film az elejétől a végéig megfogott, sőt szabályszerűen átéreztem az egész hangulatát, a karakterek fájdalmát, mely végig kísér a film során. Jó volt látni, ki miért küzd, mindenkinek van egy mély sebe, amit élete során kapott és próbálják kiküszöbölni a jelenlegi problémáikat, legyen szó Creed fiáról és riválisáról, Dragoról. Sokak szerint egy átlagos boxfilmről van szó, de szerintem ez több annál; ha sikerült a mondanivalóját megragadni, mivel volt belőle bőven és ezért köszönet Steven Caple Jr. rendezőnek. Sylvester Stallone és Dolph Lundgren csöndes, megfontolt, sokatmondó karaktere mindent elmondott a film mivoltáról, de aki látta a Rocky filmeket, tudja, miről is van szó (1985). Maga a film jól összerakott, látványban, kidolgozásban gazdag, érzelemdús 2 órás valóság, mivel a mindennapi fájdalmakról, csalódottságról tesz tanúbizonyságot. Megérdemelte a magas értékelést és természetesen csak ajánlani tudom.