Végy egy mély lélegzetet (2022)

Keep Breathing

Melissa Barrera

Fikatours_blogger   2022. 08. 12.

Ütősen indul a sorozat, aztán kiderül, hogy nem is annyira a túlélésről szól, hanem a főszereplő karakterfejlődéséről. A visszaemlékezések és látomások unalmasak, és ugyanazokat a köröket futják minden részben. Meg lehetne vágni egy másfél órás filmnek, de akkor sem lenne jobb közepesnél, ezekkel a színészekkel.

Solo   2022. 07. 30.

Meglepően jó a Netflixhez képest

Meglepődtem ezen a sorozaton, mert egyetlen szuszra végig tudtam nézni, annyira lekötött. Bár, női rendezők készítették (erről saját blogomon is írtam), így rengeteg izgalmas helyzet kiaknázatlan maradt (kerülve a véres izgalmakat), maga sztori végig érdekfeszítő. Kicsit mondjuk túl sokat ugrálnak az időben (néha percenként), és szerintem rengeteg a lelkizés is, a kanadai vadonban játszódó túlélő show igenis izgalmas. A főszereplő hölgy, Melissa Barrera csinos (bár inkább tűnik indiainak, mint mexikóinak) és kifejezetten jól alakítja a vadonban lezuhant, kétségbeesett nőt. Nem az ő hibája, hanem a forgatókönyvé, hogy olyan helyzetekben is a gyermekkorán KELL merengenie, amikor az a legkevésbé sem életszerű. Például, ha valaki a megfagyás szélén áll (mert megmerült egy jéghideg hegyi tóban), és nem tudja mit fog enni aznap, plusz nem kizárt, hogy egy hatalmas barna medve is megtámadja, az nem a gyermekkorán fog meditálni. Ez a legkevésbé sem természetes viselkedés. De ez a script butasága. A visszatekintések gyengék, a vadonbéli jelenetek nagyon jók. A baj csak az, hogy a visszatekintés több. A végső értékelésem a solo1 blogom 75%, de így, másodszor átgondolva inkább csak 65%.

Candy   2022. 08. 07.

Csak ha már mindent láttál a Netflixen...

Démonjaival, önmagával és az életével úgy összeségében legbelül megküzdő lány az erdőben reked a hegyek között egy tónál. Ez egy jó kis vadkempingezés saját magukkal egy rohadt szép helyen. Hogyan küzdjünk meg a természet erejével, a saját múltunkkal? Nézzétek meg a filmet! Számomra nem túl komoly egy Tom Hanks Számkivetett c. filmje után. Gyenge másolat, hát istenem, egy ilyen szép helyen rekednék pont nem esnék kétségbe. Na jó, a medve azért para… de cuki. Sok volt benne a felesleges gondolkodás, női gondok, gondolatok... áh... egyszer nézhető (átszenvedhető), de csak azoknak ajánlom, akik szinte mindent láttak már Netflixen.

szemtelen   2022. 07. 28.

Mély levegőt vettem...

Hatalmas csalódás. Jól indított történet csapnivalóan rossz folytatás. Érdektelen és unalmas. "Menj el medve", "b*zd+ hal" - ejnye-bejnye ügyvédnő! Talán a a táj, a vidék figyelemre méltó, de ez nem egy természetfilm!

KingPin   2022. 07. 29.

Vártam és vártam, hátha fordulatosabb vagy izgalmasabb lesz, de sajnos semmi érdekes nem sült ki belőle.

Vali   2022. 07. 31.

Nem, nem, nem!

Nesze semmi, fogd meg jól! Kár érte! Kapkod a múlt és a jelen között. Elvileg egy túlélő sorozat lenne, de a komolyság, a feszültség hiányzik belőle. Pl., jön a medve, B+ medve ,és a maci elmegy. Nonszensz ennyi napon keresztül élelem nélkül. Illetve a Liv apját játszó színész pár évvel tűnt csak idősebbnek Livnél, ekkor fura érzésem volt. Nem minden volt lekerekítve. Nem tudjuk kik voltak a pilóták, csak annyit hogy pénzzel és pirulákkal sefteltek. A happy endet összecsapták kb. 3 percre. Azt is csak sejtelmesen. Sajnos ez egy nem túl jó sorozat.

Guszti   2022. 07. 28.

Néhány szép pillanata ellenére meglehetősen felejthető - nagy előnye, hogy nem akarja a nézőket a szükségesnél hosszabb ideig a horgon tartani. Néha ez elég lenyűgöző.