Közösség

Vélemény:

 

80 Drága családunk

(2022)

A pénz varázsa

 
Tonyka   2023.03.27 20:41
0

Egy álmos délután esett rá a választás, valami könnyű, szórakoztató alkotást kerestem. A Badmanbe beletört a bicskám, harminc percet bírtam, mielőtt kikapcsoltam. Hiába, már a francia vígjátékok sem a régiek, nézzük az olaszokat! Elszendergés helyett kinyílt a csipám, mert bizony kellemes darab. Működik a humor és az érzelmi oldal is. Szülőként könnyedén együtt érzünk a főszereplőkkel, akiket az elkeseredés és egy csipetnyi megleckéztetési szándék egészen érdekes örvénybe sodor. Ami aztán módszeresen szippantja be őket, egyre mélyebbre kerülve a hazugságspirálban. Voltaképpen nem is tudjuk, ki issza meg jobban a levét. Érdekes a szituáció, hisz szinte közhely már, ha nagyobb pénzhez jutunk, akkor hirtelen feltűnnek barátok, családtagok, mindenki másképpen közelít felénk, mint amit megszoktunk. Erre az életszerű és hihető szituációra alapoztak. A szereplők, bár számomra ismertlenek, remekül megállták a helyüket. Többször jókat kuncogtam, szépen használták a helyzetkomikumot és a dialógosokat. Kedves, szívhez szóló kis vígjáték lett. Egészen kellemes figyelni a családot, van bennük valami megmagyarázhatatlan báj. Aranyos családmodellt mutat be, és voltaképpen elég életszagú is. Amiből tanulhatunk is akár, szülőként és kirepülő csemeteként is. Érthető a fiatalok és az idősek motivációja is. Természetesen a végén minden a helyére kerül, ahogy egy családi moziban ez elvárható. Soha rosszabbat, jó volt látni egy értelmes családi vígjátékot.