Közösség

Vélemény:

 

82 Afro szamuráj

(2007)

Afro szamuráj

 
Norbert93   2019.05.01 22:54
0

Szeretem az animéket, különösen a szamuráj témájúakat, ezért hát belefogtam ebbe a bosszú animébe. Sajnos nagyot kellett koppanjak. Amelett, hogy kicsit sablonos, még a főszereplő sem szimpatikus, a grafika nem tetszik és a régi ellenfele motivációja átérezhetőbb az övénél. Elvileg azért akarja megölni a főgonoszt, mert az megölte az apját (jelzem, hogy ez inkább egy párbaj volt az első számú kardforgató címéért), majd bosszút esküszik, de közben ő is megöli mások apját. Persze ezzel nincs gond, mert ilyen világ, ilyen karakter. De, hogy ez nekem nem áll össze egy kerek egésszé az is biztos. A kliséi, az alapkonfliktus és a kegyetlen, egyedi látásmódja talán növelték a népszerűségét, hogy ismert anime váljon belőle, de jó anime az éppen nem lett. Legalábbis számomra, nem is akarom elvenni tőle senki kedvét, aki érez magában ingerenciát, hogy megnézze az vágjon bele, aztán majd elválik, hogy tetszik-e vagy sem, bár vannak ennél sokkal igényesebb és jobbak animék akár a régiek között. Kb. 150 animét láttam eddig, de ezt megközelítőleg az utolsó 20 közé tudnám elhelyezni.