Közösség

Vélemény:

 

66 Két test egy lélek

(2023)

Se vele, se nélküle

 
Kinga Kecskeméti   2024.02.13 23:32
0

Húha, az első rész megtekintése után azt mondom, még gyermekvállalás előtt álló ifjú hölgyek inkább ne nézzék meg, mert lehet, hogy elmegy a kedvük egy életre. Nem láttam az eredeti filmet (David Cronenberg: Dead Ringers [1988], Jeremy Irons játszotta a kettős főszerepet), nem olvastam a könyvet (Bari Wood: Twins) sem, így nem voltak semmilyen elvárásaim. Mit ne mondjak, rendesen megizzasztottak a véres látványokkal. Viszont az alap vezérfonal, az ikerpár nagyon erős kötődése egymás iránt, az emiatt kialakuló féltékenység érzése, az mind valóságos dolog, magam is megtapasztaltam sokszor, mert édesanyám és keresztanyám egypetéjű ikrek voltak, emiatt kicsit fel is kavart a sorozat. De az is lehet, hogy én emiatt megértőbben fogtam fel bizonyos helyzeteket, mint esetleg mások, nem tudom. Rachel Weisz zseniális volt a kettős szerep megformálásában, néha el is felejtettem, hogy csak ő van egyedül, annyira tökéletesen tudta hozni a két különböző egyéniséget. Most pedig szép álmokat mindenkinek, megyek feldolgozni a látottakat, eltart egy ideig.