Közösség

Vélemény:

 

71 Alien: Covenant

(2017)

Alien: Covenant

 
Solo   2022.07.30 22:29
7

Nagy Alien rajongó vagyok, így mind a 8 eddig elkészült alkotást többször is megnéztem. Köztük a 4 alaprészt (Alien 1., 2., 3., 4.), a két versus fejezetet, a Prometheust és természetesen a legújabb, Covenantet is. A magam sorrendjét is megalkottam már: nálam a Covenant sajnos az utolsó előtti, csupán a második versus epizódot képes beelőzni. Ennek fő oka az, hogy ez a legújabb fejezet szakít az Alien hagyományokkal (a Prometheus is, de az nem annyira), alig ad valódi Alieneket és rengeteg gagyiságot tartalmaz, mint a furulyázgató mesterséges emberek. Sajnos gyengécske. Rengeteg dolog megmenthette volna a Covenantet, például ha kapunk egy igazi fő karaktert (mint Ripley hadnagy volt az alaprészekben), vagy láthatunk igazi Alieneket (az egyetlen ilyen jelenet mellett) ,és kicsit többet tesznek az alaptörténetbe. Ridley Scott ugyan a legjobb rendezők egyike, aki 2015-ben, 77 évesen (!) is fantasztikusan rendezett a Fury Road (Mad Max) elkészítésekor, de a Covenant esetében megfáradt munkájának végeredménye. Nálam a Covenant így sokadjára újranézve is csak max. 50%-os.