Közösség

Vélemény:

 

86 A holnap határa

(2014)

Nem kell több golyó....

 
Laca//Ho/rr/oR//   2021.07.16 12:45
0

Nem szeretnék köntörfalazni, nagyon jó akció sci-fit tett le az asztalra Doug Liman rendező. A két főszereplő, Tom Cruise és Emily Blunt remek választás volt. Nehéz egy jó sci-fi filmet megtervezni, és azt a vászonra vinni, értelmet adni neki, megmagyarázni. Az elején ugyan érezhettük, hogy teljesen átérezzük Cruise "Cage'" karakterét, hiszen ő sem tudott semmit, mi miért történik, teljes zavartság volt, és ezt jól csinálták a készítők, hiszen mintha mi magunk lettünk volna ott. Nagyon jól fel volt építve, ahogyan ment a játékidő, úgy tudtunk meg egyre többet erről a kaotikus és ismeretlen helyzetről. Amit felépítettek történetet, az káprázatos volt, és ahogyan ezt az egészet megvalósították és vászonra vitték, lenyűgöző. Egy percre sem vehetjük le a szemünket a filmről, hiszen minden percére oda kell figyelni, ha meg akarjuk érteni azt a folyamatot, amivel hőseinknek szembe kell nézniük. Végig "ébren" tartotta a nézőt, mind a látvány végett, vagy már azért szurkoltam a vége fele haladtával, mert a "34." próbálkozás után már roppant kíváncsi voltam, mégis mi fog kisülni ebből az egészből. A vége kicsit érdekes volt, és bevallom, sokszor elgondolkodtam, hogy mégis mi történt, de ötletes kis zárást kapott, nagyon jó kis sci-fi lett belőle.