A holnap határa

Doug Liman
Bill Paxton
Noah Taylor
Tom Cruise

Az emberiséget soha nem látott veszély fenyegeti a távoli világűrből. Az elkeseredett és könyörtelen háborúban a tapasztalatlan Bill Cage-et (Tom Cruise) is utoléri a sors, és elesik. Az idegenekkel való érintkezés közben azonban különös dolog történik: Cage időhurokba kerül, feltámad, és… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2014.05.29. | HBO Max (2021.06.13.)

2023.10.29 Jerico

Akárhányszor újranézhető

Hihetetlen, hogy ezt a filmet milyen sokszor meg tudtam nézni, és minden alkalommal nagy élvezettel szórakoztam rajta. Az a jelenet például, amikor Will Cage őrnagy (Tom Cruise) tárgyalni kezd Brigham tábornokkal (Brendan Gleeson) a film elején, és a végén az őrnagy letartóztatása következik be (ami után a frontra induló közkatonák közt ébred), egyszerűen zseniális szerintem. Tom Cruise nagyszerűen alakítja a balsorssal megáldott és frontra küldött bukott tisztet. A front a normandiai partraszállást mintázza, még a partszakasz homokos kivitelezése is stimmel. Nagyon jó a script, és le a kalappal Doug Liman rendezése előtt is. Mondjuk engem már 2002-ben megvett, amikor elkészítette A Bourne-rejtélyt, mely ugyanolyan kedvencem azóta is, mint A holnap határa. Úgy tudom, jön jövőre a második fejezet, ezért is vettem elő a napokban az eredeti részt újranézésre (sokadjára). Gyakran a sok gagyi filmet egy-egy régi kedvenccel tudom „kimosni” magamból. Olyan ez, mint borkóstolások közt a sajtevés, tisztítja az ízlelőbimbókat, filmek esetében az esztétikai szenzorainkat.

2018.01.26 Shelby07

Fuu mit is mondjak.. az első perctől fogva imádtam az egészet. Mindig is közel álltak hozzám az ilyen sci-fi filmek, de ez valami új élményt tudott most nyújtani nekem. A sztori az lenyűgöző. Úgy értem aki mindezt kitalálta és amilyen fordulatos az e... Több

Na igen,egyik legjobb sci-fi,amit mostanság láttam.Izgalmas a sztori,és többedszerre nézve is le tud kötni. Jók lettek az idegen lények,és Tom Cruise azért itt is hozza a kötelezőt! Ajánlott,igényes mozi.

2020.08.30 Harper

Ütős időhurkos film

Az egyik legjobb időhurkos film, az Edge of Tomorrow (A holnap határa), Doug Liman rendezésében. A néző átélheti a sztorit, mely ugyan első pillantásra valóságtól kissé lerugaszkodott, ám a srcipt úgy tálalja, hogy mégis könnyedén elhisszük és beleéljük magunkat. Egy jövőbeni disztópikus világban játszódik, ahol idegenek ostroma alatt áll a Föld és vesztésre áll az emberiség. Ám itt van Rita Vrataski őrmester (Emily Blunt) és Bill Cage (Tom Cruise), akik összefogva hatékony csapatot alkotnak és kihasználva, hogy Bill számára örökké újra-ismétlődik egy bizonyos nap, ütős tervet eszelnek ki a támadó lények legyőzésére. A holnap határa nagy kedvencem, amit akárhányszor újra lehet nézni, mindig élvezetes marad. Értékelésem: 85%

2020.08.06 Varga_Júlia

Én valamiért bírom ezt a filmet. Már nehezen tudnám megmondani, hogy miért, de lekötött, és szerettem nézni akkor is, ha nem a legerősebb sci-fi, amivel valaha találkoztam, de egy-két év elteltével simán újra lehet nézni, és akkor is szórakoztató. Ha... Több

A Tom Cruise által játszott szerep betöltésével kapcsolatban Ryan Gosling és Brad Pitt neve is felmerült.Szerző: stevepisti

Tom Cruise nagylelkűen egy bulival lepte meg a kollégáit a forgatás végén, amit saját zsebből finanszírozott.Szerző: stevepisti

A film 2020-ban játszódik.Szerző: jakedave

Minden kaszkadőrmutatványt maga Tom Cruise hajtott végre. Doug Liman rendező elismerően beszélt a színészről, azt nyilatkozta, akár meg is élhetne belőle.Szerző: jakedave

Értékelés: 8.7/10
(2015. 05. 07.)
A holnap határa jött, látott és győzött. Sci-fi rajongóknak és a felesleges sallangot nélkülözni tudó, szórakozni vágyó átlag filmkedvelőknek egyértelműen kötelező darab. Több