A holnap határa (2014)

Edge of Tomorrow

jakedave   2021. 03. 04.

Kiemelkedő

Nagyon hosszú idő óta ez volt az első film, amit rögtön, egymás után kétszer megnéztem; ahogy vége lett, indítottam is újra. Zseniális!

Shelby07   2018. 01. 26.

Fuu mit is mondjak.. az első perctől fogva imádtam az egészet. Mindig is közel álltak hozzám az ilyen sci-fi filmek, de ez valami új élményt tudott most nyújtani nekem. A sztori az lenyűgöző. Úgy értem aki mindezt kitalálta és amilyen fordulatos az e... több»

Varga_Júlia   2020. 08. 06.

Én valamiért bírom ezt a filmet. Már nehezen tudnám megmondani, hogy miért, de lekötött, és szerettem nézni akkor is, ha nem a legerősebb sci-fi, amivel valaha találkoztam, de egy-két év elteltével simán újra lehet nézni, és akkor is szórakoztató. Ha... több»

Orosz István   2017. 07. 28.

Nagyon jó film, bár én olvastam könyben, és nagyon eltér a film, de azt kell mondani nagyon jó lett. Humoros akció dús, jó a sztori,benne a csavarok, Tom Cruse-nak is jól áll a szerep.

Deku   2017. 07. 18.

Tipikusan egyből a videójátékok jutnak az ember eszébe hisz minden motívuma meg van. Leginkább az állandó újrakezdés az ami nagyon arra utal. Szerintem izgalmas és jópofa.

Sabnock Sanatory   2019. 08. 21.

Na igen,egyik legjobb sci-fi,amit mostanság láttam.Izgalmas a sztori,és többedszerre nézve is le tud kötni. Jók lettek az idegen lények,és Tom Cruise azért itt is hozza a kötelezőt! Ajánlott,igényes mozi.

MP170506   2019. 03. 12.

Jó film lett, van benne akció, van benne humor és egy kiváló színész, Tom Cruise a főszereplő, aki itt is bizonyított. Végig le tudta kötni a figyelmemet, remek unaloműző.

Doug Liman
Bill Paxton
Noah Taylor
Tom Cruise

A film 2020-ban játszódik.

(jakedave )

Minden kaszkadőrmutatványt maga Tom Cruise hajtott végre. Doug Liman rendező elismerően beszélt a színészről, azt nyilatkozta, akár meg is élhetne belőle.

(jakedave )

A filmben nem magyarázzák meg, de Emily Blunt karaktere azért hord magánál mindig egy nagy kardot, mert mindig kifogyott a lőszerből az "újraindított" epizódok során.

(jakedave )

Hiroshi Sakurazaka a sztori alapötletét a videojátékokból vette: ha ott meghalsz, csak simán újraindítod a játékot.

(jakedave )

Emily Blunt és Tom Cruise az egyik autós jelenetben nekimentek egy fának. A színészek nem sérültek meg, röhögőgörcsöt kaptak.

A film 'All you need is kill' nevezetű mangáján alapul.

2014-ben 5 egymást követő hónapban volt a mozik műsorán Magyarországon.

(kovacsbarn)

A csókjelenet a végső harc előtt nem volt benne a forgatókönyvben. Emily Blunt improvizált, amivel alaposan meglepte Tom Cruise-t és a rendezőt.

(kázsé)

A holnap határa legnagyobb részét ugyanabban a stúdióban vették fel, ahol a Harry Potter-filmeket is forgatták.

(kázsé)

Dante Harper több mint 1 millió dollárért adta el a forgatókönyvet a Warnernek. A neve nem szerepel a stáblistán.

(kázsé)

A holnap határa jött, látott és győzött. Sci-fi rajongóknak és a felesleges sallangot nélkülözni tudó, szórakozni vágyó átlag filmkedvelőknek egyértelműen kötelező darab. több»