Venom

Orosz István   2018. 10. 08.

Nekem kifejezetten kellemes csalódás volt ez a film. Szerintem a készítők mindent kihoztak a filmből, nem volt könnyű dolguk, azért a pókember univerzumából kiragadni egy gonoszt, és neki egy külön a sztorit adni, majd pókembert kivenni az univerzumból nem könnyű dolog. Nagyon tetszett szórakoztató volt. Eltér a többi márvel filmtől de egyedi volt.

jake_green   2018. 10. 04.

Mindenek előtt : EREDETI NYELVEN NÉZD MEG, MAGYAR FELIRATTAL! A FILMRŐL: Ha valaki akkor én a filmet vártam....nagyon...1éve számoltam vissza a napokat, mikor láthatom végre! És most jöttem ki a moziteremből....csalódva. Venom a kedvenc marvel hősöm! És ezért érint ennyire rosszul ez a megvalósítás. A színészi szereposztás POCSÉK! Tom Hardy viszi szerencsétlen a vállán a filmet...a főgonosz egy vicc. Magyar szinkronnal a többi szereplő pocsék (mivel egyedül Hardy magyarhangját már megszoktuk) . A story és a narratíva kidolgozatlan sekélyes, és kicsit sem mély. Semmilyen komolyabb dolog vagy fordulat nem történik benne... annyira egyszerű mint a faék. A történet vonalvezetése az első 50 percben siralmas: 10 percben is bőven unalmas összefoglalható előtörténetet mutatnak be 50 percben....majd VÉGRE valahára az 51. perctől történik valami....dehát korántsem az amire számítasz, hogy na majd most felülünk a gyorsvonatra és jóleszez... A VENOM-má alakulás után konkrétan az üldözős motoros jelenet a filmben a leghosszabb és leguncsibb (ezt nagyon hype-olják az előzetesben is, azért írom). A film első 80%-át konkrétan bemutatja a trailer :D Úgy ültem ott 1óra 10 percet , hogy "oké ezt láttam a trailer-ben, de hát csak fog ezen túl VALAMI LEGALÁBB történni"... de az sem. Az utolsó 20 perce izgalmas vicces és látványos a filmnek (az egésznek ilyennek kellett volna lennie.... mégiscsak az egyik legkeményebb Marvell hősről beszélünk). Szóval nagyon sajnálom, és mielőtt elkezditek : NEM, NEM mentség az hogy a "célközönség a fiatalabb korosztály"....tessék megnézni a "Bosszúállók: Végtelen háború"-t okés?! Na MINIMUM ilyen minőséget és komplexitást vártam volna el! Csalódás. Remélem lesz 2.rész és tanulnak a hibáikból, ahogy a Bosszúállók is tette!< Miért 2 csillag? 1db csillag: Tom Hardy alakításának 1db csillag: Venom poénos dumájának ami így eltorzított hanggal nekem még jobban ütött, kár hogy a film alatt volt belőle max 3-4 darab összesen :S

Shelby07   2018. 10. 29.

Humoros és egyben látványos is volt. Tom Hardy hozta a szokásos kiváló színészi alakítását. Csatlakoznék az előttem szólóhoz/szólókhoz, érdemes eredeti nyelven nézni, mert sokkal élvezhetőbb, mint magyar szinkronnal. Aki szereti a Marvel filmeket, azoknak csaj ajánlani tudom, mert egy könnyed esti filmnek tökéletes.

Minka   2018. 10. 05.

Az előzetesekben bízva ültem be a filmre, de ennyire kiszámítható és sablonos filmet már nagyon rég láttam! Szupehősös Alien mix, amiben földönkívüli barátunk már beszélni is tud, sőt még poénkodik is! Vagy legalábbis próbálkozik... Az első 45 percben egészen konkrétan nem történik semmi. Egy nagyon rossz vonalvezetésű történetet láthatunk, iszonyatosan rosszul játszó színészekkel!!! Nehéz spoiler nélkül írni a filmről, de az biztos, hogy iszonyatosan felszínes, iszonyatosan kiszámítható, rossz párbeszédekkel és sok filmes bakival...És őszintén szólva én Tom Hardy alakításától sem voltam hanyatt esve, és az biztos, hogy inkább a látvány, mint a színészi játékok viszik a filmet. Összességében nagy csalódás volt, 90%-ban unatkoztam a film alatt, a többi 10%-ban csak azért nem, mert azon gondolkoztam, hogy mit írok róla majd a Mafabon... muhaha...

ArpiHajdu és Réci   2018. 10. 27.

:::A HOZZÁSZÓLÁS CSELEKMÉNYLEÍRÁST TARTALMAZHAT:::
Nos, ha úgy vesszük, a Sony csinált egy vicces filmet Venom karakterével, ám akaratlanul is felmerül a kérdés: vajon tényleg ez volt az a film, amelyet a rajongók, illetve a szélesebb nézőközönség várt? Eddie Brock oknyomozó riporter, szakmájának egyik legjobbja, aki mindig azokat a témákat keresi, amelyekről nem illik/nem akarnak beszélni. Így jut el az Élet Alapítványhoz, amely földönkívüli életformák felkutatásával (is) foglalkozik a mögé a hangzatos jelszó mögé bújva, hogy kutatásaik csak és kizárólag az emberi faj megmentését szolgálják. Persze Brock érzi (mi több, biztos forrásból tudja), hogy az efféle kijelentéseknél a fejétől bűzlik a hal, ám arrogáns viselkedésének hála nemcsak a munkáját veszíti el, hanem a barátnője is szakít vele. A riporternek mégis sikerül bejutnia a vállalat laboratóriumába, ahol megtörténik a nagy találkozás emberünk és a szimbióta között. Ezzel el is jutottunk a játékidő feléig. Szó se róla, a film első része lassan építkezik, de legalább nem teszi rosszul. A nagyobbik probléma a második felvonással kezdődik, amely sajnos nem más, mint egy ötlettelen CGI-akciózúzda, tele logikai bukfencekkel, megfűszerezve helyenként vicces (néhol pedig kínos) dumákkal. És a bizonyos korhatár-besorolás: 2018-ban (no meg a Deadpool és a Logan sikere után) kicsit értetlenül állok azelőtt, hogy nem merték bevállalni az 16-os (esetleg a 18-as) karikát. Venom ugyanis nem (lenne) szívbajos: káromkodik, erőszakos, legszívesebben mindenkit leölne (különösen az emberi fejre feni a fogát), ám amikor egy olyan jelenethez érünk, ahol kiélné ilyen típusú vágyait, akkor a kamera nagyvonalúan elfordul, vagy jön egy vágás, pont a lényegnél. Mintha a Rambót néznék lövöldözések nélkül (valahogy így nem az igazi). Egy szó, mint száz: ez a családbarát verzió a lényegétől fosztotta meg a karaktert, vizualitás szempontjából biztosan. DE! Valószínűleg ez járult hozzá ahhoz is, hogy a film közben azért (majdnem végig) jól szórakoztunk, így kicsit skizofrén a helyzet (hogy maradjunk témánál), mert ez a döntés egyszerre tett jót a filmmel és némileg el is rontotta azt. Ha pozitívumot keresünk, akkor azt röviden-tömören úgy fogalmazhatjuk meg: Tom Hardy játéka és az interakciói a szimbiótával. Az a fajta skizofrén állapot, amelyet Venom okoz Eddie-nek még korrekt módon át is jön a néző számára. Azt is mondhatjuk, hogy egészen meglepő, mennyi hasonlóság van kettejük között (pl. a folyamatos dilemma a helyes és helytelen döntés között). A probléma sajnos az, hogy a többi színészről már nem lehet ilyen pozitívumokat elmondani (bár ez inkább a forgatókönyvíróknak róható fel): Riz Ahmedről már az elején lehet tudni, hogy a történet antagonistája lesz, karakterfejlődés nincs, a motivációi esetében sincs semmi újdonság (a legviccesebb: a végén épp a film eleji nagyratörő tervének mond ellent). Hardy partnere, Michelle Williams egyfajta erkölcsi iránytűként van jelen (ez nem is lenne rossz), de végig az volt az érzésem, hogy az általa játszott Anne karaktere, valamint kapcsolata a főszereplővel súlytalan és jellegtelen lenne (talán egy jelenetet leszámítva). És még itt vannak azok a bizonyos logikai bukfencek (itt lesz egy-két SPOILER!!!): a szimbióta gazdatestről gazdatestre vándorol, ám a „cserék” során az előző gazdatest elpusztul (ez a fontosabb karakterek esetében nem igaz). A szimbióta képes, ha a dramaturgia úgy kívánja, feléleszteni az embereket. Venomnak két igazi gyenge pontja van: a nagy zaj és a tűz, s ezen logika alapján a film végén el kellett volna pusztulnia, aztán mégis előkerül. Mondhatnám, hogy ezek csak a jéghegy csúcsai lennének, de már ezek is bántóan kínosak. Bár a filmnek vannak értékelhető pontjai, s a stáblista utáni jelenet is arról tesz tanúbizonyságot, hogy lesz folytatás (mi több, a tervek szerint újabb filmes univerzum), de a Sony biztonsági játéka a képregények egyik leghíresebb antihőséről amolyan bűnös élvezetet kreált, s ez azért számomra egy kicsit fájó pont. Egyszer szódával elmegy, és semmi extra. De ha már úgy érzed, tele a padlás a szuperhősös (meg antihősös) történetekkel, s nem vársz a Venomtól se túl sokat, akkor akár még pozitívan is csalódhatsz benne. Egy újabb próbálkozás arra, hogy megszeretessenek a közönséggel egy alapvetően a rossz oldalon álló hőst. Hogy sikerült-e? Igen is, meg nem is.

Michelle Williams

Méretes trash-beöntést kap az, aki jegyet vált a Venomra, de hogy azt kapta-e a Marvel egyik legfőbb antihőse, amit megérdemelt, arra senki ne vegyen mérget! több»

Rajongók úgyis megnézik, mások csak saját felelősségre. Nem rossz film, de sajnos nem is jó. Megvan benne a potenciál, de az önmagában kevés. Több humor, több vér, több karakter kell ide. Így csak guilty pleasure marad. több»

Vérlázítóan ötlettelen a történet, adott a nyomorúságos hős és a meg nem értett gonosz zseni, mellé van téve egy kis CGI csihi-puhi, ami a vártnál is gyengébb lett, de ki törődik mindezzel. A kassza így is robbanni fog. több»

Venom karaktere először 1984-ben tűnt fel egy Csodálatos Pókember-epizódban, és azóta számtalan változáson ment keresztül. Az “Ultimate” Marvel Universe-ben Venom sokkal inkább földi eredetű, mint annak idején: Parker és Brock tudós szülei hozták létre a rák ellenszereként.

(thedarkman99 )

Tom Hardy fia, Louis Thomas nagy rajongója Venomnak. "Olyan filmet akartam csinálni, amit ő is megnézhet. Ezért csináltam egy olyat, amiben emberek fejét harapom le" - nyilatkozta viccelődve Hardy.

Az alkotók bevallása szerint a Venomot olyan rendezők filmjei inspirálták, mint John Carpenter és David Cronenberg.