Vélemény:

 

84 Promise at Dawn

(2016)

Promise at Dawn

 
Berto49   2018.07.23 05:58
1

Az utóbbi hónapok legmaradandóbb olvasmányélménye volt számomra Romain Gary memoárkötete. Sajnos az alapján 2017-ben készített filmet csak hosszas kutakodás után tudtam megszerezni, de megérte. Ugyan nagy fába vágta a fejszéjét a rendező, Eric Barbier, de a vállalását sikerrel teljesítette. Egy 130 perces filmbe természetesen nem lehet belesűríteni egy magvas gondolatokkal, nehéz élethelyzetekkel teli visszaemlékezés minden értékét, de a könyv leglényegesebb csomópontjait jelenítette meg. A főhőse igazából nem is a ritka Charles De Gaulle által adományozott kitüntetés tulajdonosa, sikeres író és diplomata, hanem Nina, a frankofón édesanyja (Charlotte Gainsbourg fantasztikus alakítása). Az egyetlen fiát imádattal szerető, a megélhetésért emberfeletti küzdelmeket folytató „tigrisanya” még halála után három évvel is előre megírt levelekkel adott tanácsokat, sarkallta őt a kiskorában megígértetett eredmények elérésére. A könyvben sokszor el nem vágott köldökzsinórként említett kapcsolat oltalmazta is, de ugyanakkor gúzsba is kötötte Romaint. Gyakran volt szükség erre a szinte természetfeletti összeköttetésre, mivel nem egyszer halálos balesettől óvta meg, súlyos betegségből történő felgyógyulását segítette. Remélhetőleg ez a kiváló film idővel szélesebb nézőközönség számára is elérhető lesz

 
Dina 2018.09.06 10:30
0

Te honnan tudtad megszerezni a filmet? Én is nagyon szeretném megnézni...
Köszi szépen a tippet! :)

 
Berto49 2018.09.06 12:36
0

Kedves Dina!
Ahogy írtam nagyon sokat kutakodtam utána. Már pontosan nem emlékszem hogyan jutottam hozzá, de az biztos, hogy előszór a könyvet olvastam el (hál\' Istennek annak van magyar forditása!) Aztán a
www.opensubtitles.org/hu/subtitles/7334196/la-promesse-de-l-aube-fr
feliratos oldalon találtam egy francia feliratot, hozzá egy relaese címét. A Google fordítót használva kaptam egy elég \"csenevész\" magyar fordítást, de a könyv ismerete rengeteget segített Azt hiszem az ottani változatot töltöttem le - ebben nem vagyok 100 %-ig biztos! - így tudtam megnézni. Egy tanács: a KÖNYVVEL KELL KEZDENI! Hatalmas, emlékezetes élmény. A film csak töredékét tudja nyújtani, de azzal együtt is zseniális.
Remélem tudtam segíteni.
Eredményes kutakodást és a végén felejthetetlen élményt kíván:
Hadnagy Róbert, ny. könyvtáros, Zalaegerszegről

 
Dina 2018.09.06 13:37
0

Köszönöm!