Vélemény:

 

89 A vadon hercegnője

(1997)

A vadon hercegnője

 
Lost Silver Book   2016.10.03 08:37
0

400 animén vagyok túl, de egyszerűen Myazaki filmjeit én nem vágom. Szépnek szép mindegyik műve, de hogy a története egy lineáris zagyvaság mindegyiknek, az is biztos. Van egy általában jó bevezetője az alkotásainak és a cselekmény sem kutya, de aztán mind szétterül mint a kiömlött palacsintatészta. Mondanám, hogy se füle, se farka, de azért van benne érték, megmozgatja az ember érzelmeit, kíváncsivá tesz, és kecsegtet valami varázslatos rejtély felfedésével, amit azonban soha nem kap meg a néző, vagy ha tálal valami megfejtést a rejtélyre, azt csalódást okoz. Nagyon jó ötletei vannak RÉSZLETEIBEN Miyazakinak, és a megvalósítás sem kutya, de egészében nem állja meg a helyét. Olyan ez, mintha sok ember kitalálna sok fantasztikus jelenetet, aztán ezek az emberek összeülnek és megpróbálnak utólag valami történetet gyúrni a már meglévő darabkákból és így kapjuk meg a cím alatti sztorit.... Ezt éreztem a Chihirónál is... Jó kezdet, jó események, fantasztikus ötletek, de az egész soha nem lesz egész.

 
Lipót Testvér 2023.08.20 20:13
0

Ha „nem vágja”, akkor miért tetszik kommentálni?