HADNAGY   2020. 07. 11.

Look!

Teljesen befogadható a film. Aki rajong a Japán kultúráért, annak nagyon tetszeni fog!

Norbert93   2019. 01. 05.

Azon szinkronizált animék közé tartozik, aminek megmaradt a minősége és nem ment a film rovására.

Deku   2017. 07. 10.

Nagyszerű kis anime lett ez. Régi alkotás de nagyon ott volt a toppon nálam. Még azt kell mondjam, hogy grafikailag is helytáll, legalábbis korához képest remek volt.

harnas1207   2018. 12. 10.

Bár a Miyazaki filmek többsége egy kaptafára megy: ugyanazon szereplők tűnnek fel, ugyanaz a tanulság és ugyanaz a film végi csavar. (a gonosz nem teljesen gonosz, ezért nem nyeri el büntetését vagy a természet pusztítására irányuló tanítás stb. )De ... több»

MidoD7   2019. 04. 06.

Elrontották, az első perctől kezdve rossz volt. Lehet, lett volna potenciál benne, de így nézve bármelyik rossz filmben lehetne. Egyszerűen élvezhetetlen volt.

NorbiP   2017. 03. 12.

Ez volt az első anime film, amit láttam, és nem gondoltam volna, hogy csak fele ilyen jó lesz. A film teljesen lenyűgözött, bármikor szívesen megnézném újra annyira tetszett.

irongozu   2016. 04. 15.

Nagyon ritkán látni olyan filmet, alkotást, amelyben még a legapróbb elejtett szónak is hatalmas súlya van, vagy amiben még a legjelentéktelenebb mellékszereplő legkisebb cselekedete is valamilyen mélyebb jelentést hordoz. Ez egy ilyen mese.

Harvey Weinstein, a Miramax elnöke meg akarta rövidíteni A vadon hercegnőjét az amerikai forgalmazás előtt. Válaszképpen egy igazi katanát küldtek neki, amihez egy rövid üzenet volt csatolva: "Semmi vágás."

(Menyét Ibolya)

A rendező, Hayao Miyazaki személyesen javította ki és rajzolta újra a film 80 ezer képkockáját.

Hayao Miyazaki úgy tervezte, hogy ez lesz visszavonulása előtti utolsó filmje, azonban az óriási sikernek köszönhetően tovább folytatta karrierjét.

Megjelenése után A vadon hercegnője (1997) lett minden idők legnagyobb bevételét hozó filmje Japánban, mellyel az E.T. A földönkívülit (1982) utasította maga mögé. A címet egészen 1997-ig, a Titanic bemutatásáig megtartotta.

A maga 134 percével A vadon hercegnője minden idők második leghosszabb animációs filmje. Az első helyet 1983 óta a 165-ös perces az Uchû senkan Yamato: Kanketsuhen birtokolja.

Ashitaka hangját eredetileg Leonardo DiCaprio kölcsönözte volna.

A kézzel rajzolt animációs filmben hozzávetőlegesen 550 szín látható.