Földtenger varázslója

Földtenger varázslója

Gedo senki

Földtenger távoli szigetvilágát az éhínség réme fenyegeti. A gabona elszárad, a háziállatok hullanak. Két sárkány bukkan elő a viharfellegek közül egymást marcangolva - ez a közelgő katasztrófa előjele. Darabokra szakadhat az egész, kényes egyensúlyban lévő világ.… Több

Forgatókönyvíró: Goro Miyazaki, Keiko Niwa, Hayao Miyazaki
Ország: Japán
Premier: 2006.07.29. | Netflix (2020.02.01.)

Gorô Miyazaki harminchét éves volt a produkció kezdetén, ugyanolyan korú, mint apja, Hayao Miyazaki az első filmje idején.Szerző: Thibo84

Annak ellenére, hogy a film a japán Studio Ghibli tulajdonát képezi, ez az első Disney által forgalmazott animációs film, amely 12 éves korhatár besorolást kapott.Szerző: Thibo84

Hayao Miyazaki akarta a filmet rendezni, de elfoglalt volt abban az időben A vándorló palota (2004) forgatása miatt. A producer, Toshio Suzuki végül Gorô Miyazaki rendezőt választotta, mivel Gorô tehetséges volt, gyorsan és megfelelő döntéseket hozott a Ghibli Múzeumban végzett munkái során. Hayaonak nem tetszett a Gorô rendezés, a produkció nagyon feszült volt. Ráadásul Ursula K. Le Guin is azt akarta, hogy Hayao Miyazaki rendezze a filmet.Szerző: Thibo84

Hayao Miyazaki először Ursula K. Le Guin írónak írt arról, hogy a könyvből filmet csinálna. LeGuin abban az időben nem ismerte Miyazaki munkáját és az ahhoz kapcsolódó animációt, ezért elutasította az ajánlatot. Miután meglátta a Totoro - A varázserdő titkát (1988), imádta, és úgy döntött, hogy megengedi a film elkészítését.Szerző: Thibo84