NA

340 nap a Föld körül – Portréfilm Scott Kellyről (2020)

340 nap a Föld körül – Portréfilm Scott Kellyről

A film teljes egészében megtekinthető az alkotók YouTube csatornáján a következő linken: https://www.youtube.com/watch?v=7HMsWiKdz1c

Scott Kelly négyszer járt a világűrben, utolsó küldetésén megszakítás nélkül 340 napon át tartózkodott a Nemzetközi Űrállomáson.

A film döntő részének forgatása az Egyesült Államokban, Houstonban zajlott.

A film ötlete akkor pattant ki az alkotók fejéből, amikor felfigyeltek a világ legismertebb űrhajósa, Scott Kelly könyvére.

A film premierjére 2020 februárjában került sor a Kultik Csepel Moziban.

A film társrendezője, Berecz Péter az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Színház- és Filmművészeti Egyetem diákja.

340 nap a Föld körül – Portréfilm Scott Kellyről Berecz Péter és Meggyes Bence első televíziós riport dokumentumfilmje.

A film a XVI. Göcsej Filmfesztivál 2. helyezettje lett dokumentumfilm kategóriában.