Visszatérés Epipóba

Visszatérés Epipóba

Return to Epipo

Az 1980-as évek években gyerekek tömegei álmodoztak arról, hogy sikerül eljutniuk a híres táborba, melynek résztvevői a kerettörténet szerint egy fantáziavilágba csöppennek, epipói lakosként saját nyelvet használva lesznek részesei a bűvöletnek, s egy olyan képzeletbeli valóságnak, ami messze… Több

Rendező: Oláh Judit
Forgatókönyvíró: Oláh Judit, Zabezsinszkij Éva
Ország: Magyarország
Premier: 2020.03.19.

2020.10.16 dovetusfurdo

Szomorú

Sajnálatos , hogy ilyen megtörténhetett tiszta szívemből sajnálom az érintetteket . A filmről : 30 év után persze , hogy felejt az ember , de még is kevés az a konkrétum és pontos információ amit művelt . Ahogy a rendező is említette többször a film lényege még is csak az lett volna ha Sipos is megszólal és mesél ez nem történt meg és ezek után biztos vagyok , hogy nem is fog megszólalni , se bocsánatot kérni.

2020.10.13 Paulo-Varga

Képzelt világ, valódi sebek

A Visszatérés Epipóba bátran odatehető az új aranykorát élő magyar dokumentumfilm-gyártás jobban sikerült darabjai közé. Oláh Judit személyes traumáinak feloldását tűzte ki célul, az eredmény pedig egy egyszerre személyes és általános érvényű alkotás... Teljes kritika

2020.10.13 MP170506

Nagyon durva dolgot mesél el ez a film, amiről semmit nem lehetett hallani. Nem lett felelőségre vonva senki! Megrázó, jól összerakott dokumentumfilm. Nagyon sajnálom ennek a tábornak a résztvevőit.

2020.08.11 acey

Csak olyannak ajánlom, aki úgy tudja beleélni magát ebbe a történetbe, hogy távol tudja magát valamennyire tartani ettől, mert óhatatlanul nagyon erős asszociációkkal csúszhatunk bele a saját életünk elemzésébe.

2020.06.04 Kovacs

nem egy egyszerű film, ami ráadásul egy elég komoly témát feszeget, de az egy nagyon érdekes nézőpont, hogy a gyerekkori élmények milyen hatással vannak a felnőttkori énünkre.

A Visszatérés Epipóba a Campfilm és az HBO Europe koprodukciójában készült.Szerző: hp

A Visszatérés Epipóba Európa egyik legnívósabb nemzetközi dokumentumfilm fesztiválján, a CPH: DOX versenyprogramjában debütált.Szerző: hp

(2020. 10. 09.)
Epipó a felszín alatt
A Visszatérés Epipóba lényeges és fájdalmas témát dolgoz fel, azonban a benne rejlő potenciál kiaknázatlansága mellett katarzis helyett csak félválaszokat kapunk feledhető csomagolásban. Több

Értékelés: 6.5/10
(2020. 10. 21.)
A gyerektábor, amely felért egy börtönkísérlettel
A végeredmény így is természetesen tanulságos és megrendítő, de dokumentumfilmként messze nem látja el azt az oknyomozó feladatot, amely az ügy valódi feldolgozásához szükségeltetne, azok számára pedig akár még egyenesen csalódást keltő is lehet, akik nem ebből az alkotásból szembesülnek a történtekkel. Több

(2020. 11. 20.)
Ezzel még volt dolgunk
A Visszatérés Epipóba tehát egy fontos film, amely nemcsak a témájával tud kitűnni, hanem azzal is, hogy azt milyen sok szempontból és milyen éretten közelíti meg. Ameddig akár egyetlen Sipos tanár úr működhet, addig megkérdőjelezhetetlen ezeknek az alkotásoknak a jelentősége. A cél ugyanis végső soron ez, elgondolkodtatni, szembesíteni, diskurzust... Több

(2020. 10. 14.)
Szembenézni az ördöggel
A filmet pedig épp ezért mindenkinek látnia kell, hogy felfogjuk, micsoda rettenetes dolgokat rejthet egy álomhely és annak feje. Több