Visszatérés Epipóba

Return to Epipo

2020.10.16 dovetusfurdo

Szomorú

Sajnálatos , hogy ilyen megtörténhetett tiszta szívemből sajnálom az érintetteket . A filmről : 30 év után persze , hogy felejt az ember , de még is kevés az a konkrétum és pontos információ amit művelt . Ahogy a rendező is említette többször a film lényege még is csak az lett volna ha Sipos is megszólal és mesél ez nem történt meg és ezek után biztos vagyok , hogy nem is fog megszólalni , se bocsánatot kérni.

2020.10.13 Paulo-Varga

Képzelt világ, valódi sebek

A Visszatérés Epipóba bátran odatehető az új aranykorát élő magyar dokumentumfilm-gyártás jobban sikerült darabjai közé. Oláh Judit személyes traumáinak feloldását tűzte ki célul, az eredmény pedig egy egyszerre személyes és általános érvényű alkotás... Teljes kritika

2020.10.13 MP170506

Nagyon durva dolgot mesél el ez a film, amiről semmit nem lehetett hallani. Nem lett felelőségre vonva senki! Megrázó, jól összerakott dokumentumfilm. Nagyon sajnálom ennek a tábornak a résztvevőit.

2020.08.11 acey

Csak olyannak ajánlom, aki úgy tudja beleélni magát ebbe a történetbe, hogy távol tudja magát valamennyire tartani ettől, mert óhatatlanul nagyon erős asszociációkkal csúszhatunk bele a saját életünk elemzésébe.

2020.06.04 Kovacs

nem egy egyszerű film, ami ráadásul egy elég komoly témát feszeget, de az egy nagyon érdekes nézőpont, hogy a gyerekkori élmények milyen hatással vannak a felnőttkori énünkre.

2020.10.06 gabeesz1

Nagyon erős, igényesen összerakott dokumentumfilm, ami kellő bátorsággal áll bele a témájába, és nagyon fontos az üzenet, hogy merjünk kiállni és megszólalni. Oláh Judit filmnyelvi megoldásai előtt le a kalappal, az HBO-nak pedig egy külön pacsi, hog... Több

2020.08.17 Felhasználónév

Érdekes, személyközpontú film, ami viszont mégis általános következtetéseket tud levonni a világól.

2020.10.05 Verso

Hihetetlen, hogy eddig nem is hallottam erről a sztoriról. Hát nagyon megérdemelte ez a dolog a dokumentumfilmes formátumot. Elképesztő, hogy mik történhettek. A film maga parádésan nyúlt a témához, és nagyon átfogó képet festett Epipóról. Ha csak egy dokumentumfilmet nézel meg idén, ez legyen az!