8 bites karácsony

8 Bit Christmas

Neil Patrick Harrisnek (felnőtt Jake) kék szeme van, Winslow Fegley-nek (fiatal Jake) viszont mogyoróbarna.Szerző: Thibo84

2001-ben a Coleco megszerezte az Original Appalachian licencjogait, és eladta azokat egy másik kereskedőnek, a Toys "R" Us-nak.Szerző: Thibo84

A filmben a Nintendo Entertainment System dobozára "Video Game Set" van nyomtatva. Az 1983-as videójáték-összeomlás miatt a Nintendo nem tette fel a „Video Game” szót a konzolra. Ehelyett a játékon az "Action Set" címke állt, és a videómagnóhoz hasonlóan forgalmazták.Szerző: Thibo84

June Diane Raphael egy anyát alakít, akinek a fia mindent megtesz azért, hogy Nintendót szerezzen. A Showtime Black Monday című sorozatában Raphael igazi férje, Paul Scheer karaktere extrém erőfeszítéseket tesz azért, hogy gyermekeinek Nintendót szerezzen.Szerző: Thibo84

Jake a Chicago Bears logójával ellátott téli sapkát visel. A Chicago Bears megnyerte a Super Bowlt 1986-ban, két évvel azelőtt, amikor a film játszódik.Szerző: Thibo84

A film elején a felnőtt Jake (Neil Patrick Harris) azt mondja a lányának, hogy elmeséli neki a történetet, hogyan szerezte meg a Nintendóját. Ezzel valószínűleg az Így jártam anyátokkal (2005) című sorozatra utal.Szerző: Thibo84

Míg a fiatal Jake és apja, Dealer együtt várnak, a Chicago Blackhawks jégkorongmeccsét hallgatják. A kommentátor két játékos nevét említi, Steve Larmerét és Denis Savardét, akik mindketten ugyanabban az évben, 1988-ban játszottak a csapatban, amikor a film játszódik.Szerző: Thibo84

A Hasbro 1988-ban vette meg a Káposztaföldi babák gyártásának jogát, miután Coleco csődöt jelentett, és folytatta a babák gyártását.Szerző: Thibo84

Timmy Keane háza, ahol minden gyerek próbál játszani a Nintendóval és a Power Glove-val, a Wells Hill Ave-en található Torontóban, Kanadában.Szerző: Thibo84

Ez a film egyértelműen az Egy karácsonyi történet modern újragondolása, kiegészítve a narrációval, zaklatással és azzal a vággyal, hogy minden lehetséges eszközt felhasználjunk arra, hogy egy adott játékot kapjunk karácsonyra.Szerző: Thibo84

Kevin Jakubowski forgatókönyve felkerült a 2019-es Feketelistára (Black List).Szerző: Thibo84

A forgatás előtt Neil Patrick Harrisnek 14 napos karantént kellett tartania. Minden nap közzétett egy vicces videót arról, hogyan töltötte a karantén egyes napjait.Szerző: Thibo84

Az Original Appalachean Artworksre való utalás a film végén szerepel. Ez az a cég, amely a filmben bemutatott Káposztaföldi babákat gyártotta és forgalmazta. Az Original Appalachian Artworks, Inc. Clevelandben található, és összesen 53 alkalmazottat foglalkoztat. Szerző: Thibo84

Tammy és Teddy Hodges (Brielle Rankins és Braelyn Rankins) a való életben nem ikrek. Valójában testvérek, akiket egy év választ el egymástól.Szerző: Thibo84