8 bites karácsony

8 bites karácsony

8 Bit Christmas

A 80-as években, Chicagóban egy gyermek útra indul, hogy megszerezze generációja legjobb karácsonyi ajándékát - a legújabb és legnagyobb videojátékot.

(Hupka Adrián)

Rendező: Michael Dowse
Forgatókönyvíró: Kevin Jakubowski
Premier: 2021 | HBO Max (2021.11.25.)

2022.12.11 Török389133

Egynek elment, de nem volt nagy szám.

2021.12.07 Lóri Ádámcsik

0 bites lett

Unalmas, gagyi, rosszak a szereplők, és nulla karácsonyi feeling.

2021.11.24 Lubi

Analóg ünnepek

Az HBO Max sajátgyártású karácsonyi filmje ugyan a 80-as évekbe repít vissza, az 8 Bit Christmas mégsem menekül olcsó nosztalgiázásba. A film szellemiségében idézi a Nintendo-korszak stílusát, miközben a mából visszatekintve bátran meri kritizálni is... Teljes kritika

2022.01.01 Emmersson

Ami jó, az jó... de ez ROSSZ!

Nem ad vissza szinte semmit a '80-as évekből! Bárgyú szereplők, ellenszenves minden gyerek- és felnőtt színész! A történet gagyi.

2021.12.19 pj19

Szerintem egy nagyon jó kis karácsonyi film. Kiváló gyerekszínészekkel. Pörgős, és hűen tükrözi a 80-as évek nintendós korszakát. (Bár nekem sosem volt Nintendóm, se Gameboyom, illetve a régi sárga kazettás KGST-s tévéjátékom volt.) Bár mi most néztü... Több

Neil Patrick Harrisnek (felnőtt Jake) kék szeme van, Winslow Fegley-nek (fiatal Jake) viszont mogyoróbarna.Szerző: Thibo84

2001-ben a Coleco megszerezte az Original Appalachian licencjogait, és eladta azokat egy másik kereskedőnek, a Toys "R" Us-nak.Szerző: Thibo84

A filmben a Nintendo Entertainment System dobozára "Video Game Set" van nyomtatva. Az 1983-as videójáték-összeomlás miatt a Nintendo nem tette fel a „Video Game” szót a konzolra. Ehelyett a játékon az "Action Set" címke állt, és a videómagnóhoz hasonlóan forgalmazták.Szerző: Thibo84

June Diane Raphael egy anyát alakít, akinek a fia mindent megtesz azért, hogy Nintendót szerezzen. A Showtime Black Monday című sorozatában Raphael igazi férje, Paul Scheer karaktere extrém erőfeszítéseket tesz azért, hogy gyermekeinek Nintendót szerezzen.Szerző: Thibo84

Jake a Chicago Bears logójával ellátott téli sapkát visel. A Chicago Bears megnyerte a Super Bowlt 1986-ban, két évvel azelőtt, amikor a film játszódik.Szerző: Thibo84