8 bites karácsony (2021)

8 Bit Christmas

Emmersson   2022. 01. 01.

Ami jó, az jó... de ez ROSSZ!

Nem ad vissza szinte semmit a '80-as évekből! Bárgyú szereplők, ellenszenves minden gyerek- és felnőtt színész! A történet gagyi.

Lóri Ádámcsik   2021. 12. 07.

0 bites lett

Unalmas, gagyi, rosszak a szereplők, és nulla karácsonyi feeling.

Lubi   2021. 11. 24.

Analóg ünnepek

Az HBO Max sajátgyártású karácsonyi filmje ugyan a 80-as évekbe repít vissza, az 8 Bit Christmas mégsem menekül olcsó nosztalgiázásba. A film szellemiségében idézi a Nintendo-korszak stílusát, miközben a mából visszatekintve bátran meri kritizálni is... teljes kritika»

Filmimado   2021. 12. 23.

Jó film: nem túl hosszú, nem túl rövid, és külön értékelem a humort. Nagyszerűen tükrözik az 1980-as évek stílusát és hangulatát. Nekem nagyon tetszett.

pj19   2021. 12. 19.

Szerintem egy nagyon jó kis karácsonyi film. Kiváló gyerekszínészekkel. Pörgős, és hűen tükrözi a 80-as évek nintendós korszakát. (Bár nekem sosem volt Nintendóm, se Gameboyom, illetve a régi sárga kazettás KGST-s tévéjátékom volt.) Bár mi most néztü... több»

Neil Patrick Harrisnek (felnőtt Jake) kék szeme van, Winslow Fegley-nek (fiatal Jake) viszont mogyoróbarna.

(Thibo84)

2001-ben a Coleco megszerezte az Original Appalachian licencjogait, és eladta azokat egy másik kereskedőnek, a Toys "R" Us-nak.

(Thibo84)

A filmben a Nintendo Entertainment System dobozára "Video Game Set" van nyomtatva. Az 1983-as videójáték-összeomlás miatt a Nintendo nem tette fel a „Video Game” szót a konzolra. Ehelyett a játékon az "Action Set" címke állt, és a videómagnóhoz hasonlóan forgalmazták.

(Thibo84)

June Diane Raphael egy anyát alakít, akinek a fia mindent megtesz azért, hogy Nintendót szerezzen. A Showtime Black Monday című sorozatában Raphael igazi férje, Paul Scheer karaktere extrém erőfeszítéseket tesz azért, hogy gyermekeinek Nintendót szerezzen.

(Thibo84)

Jake a Chicago Bears logójával ellátott téli sapkát visel. A Chicago Bears megnyerte a Super Bowlt 1986-ban, két évvel azelőtt, amikor a film játszódik.