A bájkeverő

Bedazzled

Ez a második alkalom, amikor David Newman zeneszerző és Harold Ramis rendező együtt dolgozott.Szerző: dailyfilmsan

Brendan Fraser már megkezdte a Múmia második részének forgatását a Bájkeverő befejezése előtt. A színész nagyon elfoglalt volt, és csak meghatározott napokon ért rá. Emiatt Harold Ramis rendezőnek és legénységének Angliába kellett utaznia, és ott felvenni néhány jelenetet.Szerző: dailyfilmsan

A fekete sportautó, amelyet Elizabeth Hurley vezet a film elején, egy Lamborghini Diablo.Szerző: dailyfilmsan

A producer, Trevor Albert elmondása szerint Elizabeth Hurley a filmben saját iskoláslány jelmezét viselte.Szerző: dailyfilmsan

Az Ördög kutyáit Dudley-nak és Peternek hívják. Ez utalás a Bájkeverő (1967) című komédia főszerepeit alakító színészekre, Dudley Moore-ra és Peter Cookra.Szerző: ps

Elizabeth Hurley 19 különböző ruhában jelenik meg a filmben.Szerző: ps

A film egy korábbi, hosszabb változatában Elliot még szerencsétlenebb volt, de a tesztközönségnek nem tetszett a karakter.Szerző: ps

Az ördög a tábláról a n>2, x^n + y^n = z^n egyenletet törli le, amit Fermat vetett fel 1630-ban. Erről a nem túl bonyolultnak tűnő formuláról csak a kilencvenes években sikerült bebizonyítania Andrew Wiles-nak, hogy nincs megoldása.Szerző: ps

Amikor Elliot gitáron játszik, valójában Harold Ramis játéka hallható.Szerző: ps

A film az 1967-es Bájkeverő (1967) című komédia újragondolt adaptációja.Szerző: ps