NA

A fekete város (1971)

A fekete város

matynero   2015. 02. 04.

Egy kissé lassú a történet dinamikája, kell hozzá némi türelem, de megéri, mivel a katarzis egyszerűen hatalmas. Szerintem érdemes belevágni.

philboy   2014. 11. 30.

Én alapból nagyon szeretem a régi magyar könyvadaptációkat, ráadásul a Jókai feldolgozások nagy kedvenceim. Az alakítások egy kissé színpadiasak ugyan, de ettől függetlenül nagyon hangulatos az egész sorozat. Csakis ajánlani tudom!

Bessenyei Ferenc

Sokrétű, színes történet, telis-tele jól megírt karakterekkel, amelynek vannak ugyan kisebb dramaturgiai hibái, de összességében még ma is maradandó élményt tud nyújtani a nézőjének ez a mára már klasszikussá nemesedett sorozat. több»

Mikszáth Kálmán regényéből Thurzó Gábor írta a forgatókönyvet, Zsurzs Éva rendezte, Czabarka György fényképezte. Főszereplők: Bessenyei Ferenc, Nagy Gábor, Venczel Vera, Pécsi Sándor, Avar István, Páger Antal, Szemes Mari, Egri István.

(seamandarin )