Rabszolgasors

Rabszolgasors

Escrava Isaura
Videók

A brazil gyarmati időszakban egy szelíd szívű fiatal fehér rabszolga nehézségeinek története, akit urának megszállottsága vesz célba.

(Hupka Adrián)

Forgatókönyvíró: Gilberto Braga
Ország: Brazília
Premier: 1976.10.11.

KULCSSZAVAK

2022.04.07 JRD

3,5*

Hát... egy másik sorozat, ami egy teljes országot szegezett a hét egyik napján a tévé elé. Gyerekként látva nagy kedvenc volt. Felnőttként végig sem bírtam már nézni. Viszont ad egy képet arról, hogy hogyan is bánhattak a rabszolgákkal egy olyan korban, ahol nemcsak a bőr színe, hanem a vér összetétele is számított. Ármány, gyilkosság, szerelem, hatalom, emberi gyarlóság... De szerintem mindenképp érdemes a figyelemre. Szóval sorozatra fel, és jó szórakozást!

Az Isaura név annyira beleégett az emberekbe, hogy amikor reklámozni kezdték az Isaura TV-t, mindenki rögtön tudta (pontosabb információk nélkül is), hogy szappanopera-csatorna lesz.Szerző: JRD

Lucélia Santos hangja teljesen más, mint a szinkronhangja, amit Detre Annamária vitt szalagra. Santos hangja érdes és rekedtes, míg Detre hangja rendkívül lágy.Szerző: JRD

Gálvölgyi János bámulatos jó paródiát készített Balázs Péterrel, Csala Zsuzsával, Pálos Zsuzsával együtt. Gálvölgyi játszotta Isaura szerepét, és annyira elkapta a karaktert, hogy maga az Isaurát alakító Lucélia Santos is hangosan nevetve nézte végig a paródiát akkor, amikor Magyarországra látogatott. Szerző: JRD

Egy aranyos városi legenda szerint még gyűjtést is elkezdtek Magyarországon, hogy megsegítsék Isaurát, s végre felszabadítsák.Szerző: JRD

Az eredeti sorozatot jelentősen megvágták, hogy emészthetőbbé tegyék az európai piac számára. (Azóta már végtelenül hosszú teleregények is eljutottak a kontinensre.)Szerző: JRD