Tövismadarak

Bryan Brown
Barbara Stanwyck

Premier: 1983.03.27.

2022.04.07 JRD

Sokakat ültetett a képernyő elé...

Tagadhatatlan, hogy Tövismadarak történetéért egy egész ország rajongott. Egy fiatal lány és egy katolikus pap szerelme mindig megmozgatja a fantáziát. Végtelen romantika, gyötrő lemondások, és közben ármánykodás, intrikák és a katolikus pap világának vágyai a világi dolgokban. Nézd meg, de készülj fel, hogy nem mindig lesz mindennek a vége "boldogan éltek, míg meg nem haltak". Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!

2022.01.02 Eszter 79

Minden tekintetben csillagos ötöst érdemel a film. A történet, a szereplők, a magyar szinkron a hab a tortán, illetve a dallamos zene.

2016.06.14 fester

Tetszett, hogy nem volt kifejezetten nyálas vagy épp melodramatikus, bár nem egyszer majdnem átfordult abba. Chamberlain alakítása nekem nagyon bejött, igaz sokszor talán túlságosan is teátrálisra vette a szerepét. Ennek ellenére szerintem jó kis sorozat.

2022.01.13 Péter Fazekas

Nem volt olyan rossz sorozat.

2017.01.17 acey

Az egyik leggyönyörűbb sorozat, amit valaha készítettek. A történet nagyon fájdalmas és szívhez szóló, azt hiszem, ezt mindenkinek meg kellene néznie, hogy tudja, milyen is az igazi szerelem. Máskülönben pedig egy nagyon jó képet is fest az emberi társadalomról és a benne uralkodó viszonyokról.

A férfi főszerepet annak ellenére kapta meg a színész, hogy homoszexuális beállítottságával mindenki tisztában volt. (A 70-es évek óta együtt él párjával, Martin Rabbettel.) Chamberlain bebizonyította, hogy tud ő hősszerelmest is alakítani, függetlenül attól, hogy az életben melyik pályán játszik. Szerző: JRD

Több elismerésben is részesült a sorozat: 1983-ban öt kategóriában nyert Emmy-díjat, 1984-ben pedig négy Golden Globe-ot vehetett át.Szerző: JRD

A Magyar Televízió mutatta be hazánkban 1990-ben. A magyar hangokat olyan legendás színészek adták, mint Szakácsi Sándor, Tolnay Klári, Kovács Nóra, Pécsi Ildikó, Trokán Péter, Bács Ferenc.Szerző: JRD

A minisorozat sikerén felbuzdulva leforgatták a Tövismadarak: Hiányzó évek szériát is, de a halhatatlan sikert ezzel már nem tudták megismételni.Szerző: JRD

A regény címét adó tövismadár a legenda szerint életében csak egyszer énekel, de ezért az egyetlen dalért a halálával fizet.Szerző: JRD

(2017. 07. 24.)
Ma sem veszített semmit az erejéből ez a remek sorozat, még mindig bele lehet feledkezni, sokadjára is meg tudja érinteni a néző szívét a történet, jöhet bármikor!

8/10 Több